Operator Finnlines uruchomił nowe połączenie promowe ze Szwecji do Polski. Prom Finnfellow będzie obsługiwał tę trasę codziennie w obu kierunkach. Jednostka wypływa rano z Malmö, a wieczorem ze Świnoujścia.

– Dobrze przygotowaliśmy się do uruchomienia nowej linii między Szwecją a Polską. Oferujemy przestronne pokłady dla samochodów osobowych i towarowych. Pasażerowie i kierowcy mogą szybko i łatwo wjechać na pokład. Podróż morska z pewnością będzie komfortowa – poinformował Marco Palmu, szef Finnlines Passenger Services, cytowany przez portalmorski.pl.

Siatka połączeń się rozbudowuje

To nowość w rejsach ze Świnoujścia na północ. Do tej pory funkcjonowały jedynie połączenia do Ystad i Trelleborga. Obsługują je: Unity Line, TT-Line oraz Polferries. Teraz do tego towarzystwa dołącza Finnlines z połączeniem do Malmö. Stamtąd można skierować się do innych części Szwecji, ale także do Danii oraz Travemünde w Niemczech.

Prom operatora z siedzibą w fińskich Helsinkach opuszcza port w Malmö o 10:15 i przybija do portu w Świnoujściu o godzinie 19:00. Następnie odbija od suchego lądu o 21:30 i po nocnym rejsie wraca do Szwecji o 6:30.