Analizują otrzymane oferty, prowadzą rozmowy i zastanawiają się nad swoim zaangażowaniem w sport zawodowy. Przedstawiciele Grupy Azoty odpowiedzieli na pytania postawione im przez dziennikarzy portalu wSzczecinie.pl. Umowa sponsoringowa pomiędzy klubem siatkarskim a Azotami wygasła z końcem 2023 roku. Teraz trwają rozmowy nad ewentualnym przedłużeniem współpracy, ale na zredukowanych warunkach finansowych.

„Istnieje ryzyko braku przystąpienia do rozgrywek w sezonie 2024/2025” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym wczoraj przez klub Grupa Azoty Chemik Police. Zespół z Polic tłumaczy, że szuka innych rozwiązań.

– To dla nas bardzo trudny okres. Nie chcę składać żadnych deklaracji dotyczących przyszłości. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że szukamy rozwiązań na dokończenie trwającego sezonu i przystąpienie do przyszłorocznych rozgrywek – komentuje Paweł Frankowski, prezes klubu. 

W Azotach będzie restrukturyzacja

Państwowa spółka zanotowała niepokojące wyniki finansowe w 2023 roku. Kolejno 555 milionów złotych straty w I kwartale, 543 mln zł w II kwartale oraz 743 mln zł w III kwartale ubiegłego roku.

– Przytoczone wyniki finansowe powodują, że kluczowe jest obecnie wypracowanie długoterminowego planu restrukturyzacji, który jest niezbędny, aby ustabilizować pozycję finansową Grupy Azoty – poinformowała portal wSzczecinie.pl Monika Darnobyt, rzeczniczka prasowa spółki.

Rozmowy i negocjacje trwają. Problem nie dotyczy jedynie drużyny siatkarek Chemika Police. Grupa Azoty jest również sponsorem między innymi żużlowej Unii Tarnów. Co ciekawe, mimo że umowa pomiędzy klubem siatkarskim a Azotami wygasła, logo spółki nadal pojawiało się na strojach zawodniczek z Polic. Potwierdziła to nam przedstawicielka Grupy Azoty.

– Należy zaznaczyć, że Grupa Azoty Police wywiązała się ze wszystkich zapisów umowy, w tym wypłacała klubowi całość wynagrodzenia określonego w umowie, która wygasła z końcem grudnia 2023 roku – tłumaczy Monika Darnobyt.

Czekamy na odpowiedź prezesa Chemika Police Pawła Frankowskiego o roszady kadrowe w tym oraz przyszłym sezonie ligowym. Zadaliśmy mu również pytania o to, jaki plan restrukturyzacji wprowadzi Chemik Police, aby pozostać na siatkarskiej mapie Polski.