Zespół CHANGO i jego goście: Jacek „Budyń” Szymkiewicz, znany przede wszystkim z grupy Pogodno, oraz Falcon1 – jeden z najlepszych didżejów w Polsce – to gwiazdy premiery piątego woluminu krążka Born In Szczecin. Koncert i premiera na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich zwieńczą Szczecińskie Święto Muzyki GryFonia.

Jak brzmi gryf?

Płytę Born In Szczecin vol. 5 wydaje stowarzyszenie Made In Szczecin i portal wszczecinie.pl. Co roku szansę znalezienia się na wyjątkowym krążku dostają młode zespoły ze Szczecina i okolic, które biorą udział w przeglądzie Made In Szczecin. Do grona laureatów konkursu dołączają bardziej uznane szczecińskie marki. W tym roku będą to m.in. Baltic Neopolis OrchestraPiotr Banach z projektem Q.E.D. oraz duet Jazzowski i Mr Zoob. Płyta ukaże się w nakładzie 3 tys. egzemplarzy i będzie promować lokalną scenę w całej Polsce.

Jej premierę w ramach GryFonii poprzedzą m.in. warsztaty muzyczne, wystawa i pokazy teledysków artystów związanych ze stolicą zachodniopomorskiego. 17 lipca Szczecin ma się stać miastem, w którym przez cały dzień będzie można uczestniczyć w muzycznych atrakcjach: – Zależy nam na tym, by każdy mógł poczuć, że Szczecin jest miastem przyjaznym dla muzyków, fanów i słuchaczy każdego gatunku. To jest właśnie idea GryFonii. Pokażemy, że nasi ludzie są z absolutnej ekstraklasy i warto śledzić ich artystyczne poczynania. Zapraszamy do wspólnej celebracji – mówi Karolina Woźniak ze stowarzyszenia Made In Szczecin.

Gwiazdy na Zamku

Dzień muzycznych atrakcji zwieńczy darmowy koncert grupy CHANGO i artystów związanych ze Szczecinem. Na scenie Zamku Książąt Pomorskich pojawi się Jacek „Budyń” Szymkiewicz znany z zespołów Pogodno i Babu Król oraz ze współpracy m.in. z grupą Hey. Kolejnym znakomitym reprezentantem rodzimej sceny będzie DJ Falcon1 – turntablista, posiadacz 5 tytułów Mistrza Polski federacji IDA – organizacji zrzeszającej didżejów z całego świata.

Na scenie zagrają także zwycięzcy przeglądu Made In Szczecin 5: funk-rockowa grupa Frontrow, która okazała się najlepszą młodą kapelą ze Szczecina w tym roku. Wstęp na koncerty i premierę jest całkowicie darmowy.

5 lat tradycji, 300 darmowych płyt dla gości

Płyta Born In Szczecin stała się już muzyczną tradycją Szczecina. Łączy artystów, a przy tym gatunki rodzimej sceny: – W tym roku pojawiła się nawet klasyka, ale oczywiście będzie też rock, pop, funk i elektronika. Każdy znajdzie na tej płycie coś dla siebie, a przy okazji możezarazi się muzyką kolejnych artystów – Karolina Woźniak.

Krążek zawsze jest też okazją do pokazania syntezy sztuk – okładkę projektują szczecińscy graficy i do premiery jej wygląd trzymany jest w tajemnicy. –W tym roku wygrał projekt Igi Boryczki, na którym zobaczymy jeden z najbardziej charakterystycznych symboli Szczecina – dodaje Woźniak.

Pierwszych 300 gości koncertowej premiery Born In Szczecin vol. 5 otrzyma darmowy egzemplarz płyty.

Wspierają Made In Szczecin

Przegląd Made In Szczecin 5 jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest Stobno Records, które odpowiada za realizację dźwięku. Zespoły nagłaśnia WSOUND.pl. Dźwięki lepiej chłonie się przy dobrym oświetleniu, za które na koncertach odpowiada LS Project. Backline dostarcza Sklep Muzyczny Rockman.

Sponsorami Made in Szczecin 5 są Galeria Kaskada, Follow me!, Stara Rzeźnia i Bosman.

Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Wasabi, Zamek Książąt Pomorskich, Akademia Sztuki w Szczecinie, Bistro na Językach i Francuzka Piekarnia, CupSell, Eggpart, City Taxi Szczecin, stowarzyszenie Kamera oraz Szczecin Blog.

Projektowi Made In Szczecin medialnie patronują Kręcioła TV, Fabryka Zespołów, TopGuitar i dlastudenta.pl.