Nieśmiertelne przeboje legend polskiej muzyki w wykonaniu projektowej orkiestry Wind Cameral Orchestra – to wszystko czeka na szczecinian już w przyszłą sobotę za sprawą koncertu „My Way. Tribute to Krawczyk-Wodecki-Paszt”. „Ci artyści długo będą w naszych sercach”, komentuje dyrygent orkiestry.

Miłośnicy polskiej muzyki tego wydarzenia nie mogą przegapić. Piosenki największych artystów, których dziś niestety już z nami nie ma – Krzysztofa Krawczyka, Witolda Paszta i Zbigniewa Wodeckiego, zabrzmią w wykonaniu orkiestry projektowej Wind Cameral Orchestra podczas koncertu „My Way. Tribute to Krawczyk-Wodecki-Paszt”. To wyjątkowe wydarzenie już w sobotę, 27 kwietnia. 

– Ich muzyka potrafi wzruszyć, przywołać wspomnienia, rozbawić – przyznaje Paweł Joks, dyrygent i założyciel Wind Cameral Orchestra oraz adiunkt w instytucie dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Ich utwory znają i starsi, i młodsi

Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Witold Paszt to artyści, którzy swoją twórczością pozostawili trwały ślad na polskiej scenie muzycznej. Ich utwory znane są zarówno starszemu, jak i młodszemu pokoleniu.

– Choć ostatnie lata napawały nas ogromnym smutkiem z powodu ich śmierci, to ten koncert jest dowodem na to, że prawdziwy artysta tak naprawdę nigdy nie odchodzi – mówi Paweł Joks. – Choć się różnią, łączy ich siła i piękno muzyki. Ci artyści długo będą w naszych sercach. 

– Do koncertu skłonił mnie Tomasz Lisiecki, który z każdym z tych twórców współpracował, muzycy Wind Cameral Orkiestra też mieli okazję się z nimi spotkać. Z Wodeckim w 2004 roku nagrywaliśmy płytę, z Krawczykiem wspólnie muzykowaliśmy, a z Witkiem spotkaliśmy się w 2011 roku w Gnieźnie, gdzie był zachwycony wykonaniem „My Way” przez orkiestrę – wspomina Joks. 

Największe przeboje i ciekawe anegdoty

Dla szczecinian szykowana jest prawdziwa muzyczna uczta. Jak zapewnia dyrygent, orkiestra stara się zrobić wszystko, by wydarzenie było atrakcyjne. Stąd też nie dziwi, że usłyszymy najbardziej znane przeboje, utwory, na które zawsze się czeka, m.in. „Za Tobą pójdę jak na bal”, „Zacznij od Bacha” czy „O Magdaleno”. Koncert dedykowany jest wszystkim, zabrzmią więc m.in. utwory w oryginalnych aranżacjach z lat 70., dzięki czemu część widowni wraz z pierwszymi dźwiękami przywoła sobie wspomnienia Opola '79, kiedy Wodecki śpiewał „Opowiadaj mi tak”. Natomiast z myślą o młodszych wykonane zostaną utwory w nowoczesnych aranżacjach.

– Obok sekcji rytmicznej usłyszymy doskonałych saksofonistów, puzonistów i trębaczy, pojawiają się też skrzypce solo – zdradza Joks.

Na scenie orkiestrze towarzyszyć będą utalentowani soliści oraz dziewczęcy chór. – Bardzo szczególny głos w skali barytonu Krawczyka posiada Jaromir Trafankowski i już samo to nazwisko powinno zachęcić szczecińskich melomanów do przyjścia na koncert. Będzie też Michał Kaczmarek, który doskonale interpretuje muzykę Wodeckiego. A Kuba Rayman z Teatru Muzycznego z Poznania zaśpiewa utwory Wodeckiego i Paszta – zapowiada dyrygent Wind Cameral Orchestra.

Co więcej, koncert wzbogacony zostanie o wspomnienia i anegdoty związane z historiami muzycznymi. Tak że wieczór uraczy słuchaczy nie tylko muzyką, ale i intrygującymi opowieściami. 

Na koncert „My Way. Tribute to Krawczyk-Wodecki-Paszt” w wykonaniu Wind Cameral Orchestra organizatorzy zapraszają w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 19:00 do Auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79. Bilety od 110 zł dostępne są na stronie: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/118225/Szczecin/%22MY+WAY%22+Tribute+to+Krawczyk-Wodecki-Paszt/