Na stronicach jeszcze świeży druk i jedenaście artykułów historycznych. Co w najnowszym numerze „Szczecinera”? Będzie trochę sztuki, trochę tekstów związanych z siedemdziesiątą rocznicą polskiego Szczecina. Do tego dwa dodatki – „Siedem dekad polskiego Szczecina” i fotoreportaż z lat sześćdziesiątych XX wieku. Premiera najnowszego „Szczecinera” już w najbliższą środę!
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nie będzie to ostatni numer „Szczecinera” w tym roku. Nim jednak do tego dojdziemy, skupmy się na najnowszym wydaniu – to dostępne w sprzedaży będzie od środy, 29 lipca – z tej okazji wydawca i redaktor naczelny zapraszają na specjalne spotkanie. A co w najnowszym numerze?
 
Piąty numer to jedenaście artykułów, które tym razem mają dwa elementy przewodnie. Pierwszy to sztuka – będzie o sztuce sakralnej, rzeźbie i malarstwie, drugi to siedemdziesiąta rocznica polskiego Szczecina. Wyjdziemy także poza granice miasta – tym razem do Nowego Warpna i Kruszwicy. – mówi Paweł Knap, redaktor naczelny „Szczecinera” – Szczegóły ujawnimy jednak dopiero w dniu premiery. Ze wspomnianą rocznicą związany jest także jeden z dodatków, który części czytelników może być już znany, gdyż przygotowaliśmy go dla miasta na uroczystości, któr organizowane były 5 lipca br. Drugi także dotyczy lat powojennych, póki co jednak nie zdradzimy jednak nic więcej. Aż dwa dodatki to nasz prezent dla czytelników z okazji wydania piątego numeru. – dodaje.
 
Wydanie piątego numeru będzie świetną okazją do tego, by spotkać się z wydawcą, redaktorem naczelnym i autorami artykułów. Z okazji spotkania organizatorzy przygotowali kilka atrakcji. Planujemy prezentację związaną z drugim ze wspomnianych dodatków, a wydawca obiecał małą „loterię” z nagrodami. Piąty numer to także okazja do podsumowania naszej dotychczasowej działalności, wspomnień i planów na przyszłość. – wyjaśnia Paweł Knap.
 
Jak wyglądają te plany na przyszłość? Jak tłumaczy Szymon Jeż, wydawca rocznika, wszystko zmierza do tego, by „Szczeciner” – rocznik – zmienił się w półrocznik. Numer szósty ma się ukazać w grudniu, a od 2016 roku już regularnie wychodzić w czerwcu i grudniu. To na razie jednak plany. A przed nami aktualne wydarzenia – premiera. Spotkanie odbędzie się 29 lipca (środa) o godzinie 17:30 w „Starej Rzeźni” na Łasztowni. Podczas spotkania będzie okazja do tego, by kupić czwarty i piąty numer. Po spotkaniu dla chętnych zostanie zorganizowana wycieczka z przewodnikiem po Łasztowni.