Hey Unplugged [koncert przeniesiony z 27 marca]

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 08.04.2015
O której godzinie?
18:00
Za ile?
bilety wyprzedane
Opis wydarzenia
Koncert Hey Unplugged z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Po ponad 7 latach od ogromnego sukcesu pierwszej trasy Unplugged i 8 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami – HEY ponownie zagra swój materiał w wersji akustycznej.

Na potrzeby tego wyjątkowego koncertu skład zespołu zostanie poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Aranże muzyczne znanych piosenek zostaną rozwinięte o różnorodne, klasyczne, akustyczne instrumenty zazwyczaj przyporządkowane innym niż typowym dla zespołu HEY, stylom muzycznym. Na repertuar złożą się zarówno starsze, doskonale znane słuchaczom utwory, jak i te najpopularniejsze z dwóch ostatnich albumów, tj. „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” oraz „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan”.

HEY to prawdziwy fenomen – z każdą nową płytą wymyśla się na nowo, za każdym razem wieszając poprzeczkę wyżej - zarówno sobie, jak i swoim fanom. Od 1992 r. twórczość zespołu HEY szybko zjednała sobie wierną publiczność. Pierwsza płyta Hey „Fire”, wydana w 1993 r., jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan”, dziesiąty album studyjny w dorobku formacji, to z jednej strony nawiązanie do najnowszych trendów światowej alternatywy, a z drugiej stuprocentowy HEY – połączenie enigmatycznych tekstów i charyzmatycznego śpiewu Katarzyny Nosowskiej, wizjonerskich kompozycji oraz produkcyjnego sznytu. Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym, aż po elektronikę.

HEY, LAO CHE i PUSTKI - energetycznie w Filharmonii

Energico to nowy cykl koncertowy w szczecińskiej Filharmonii, podczas którego czeka nas doświadczenie obcowania z nieokiełznaną energią muzyczną. W ramach cyklu Energico usłyszymy:

27 marca 2015 r. - HEY Unplugged

23 kwietnia 2015 r. - LAO CHE

23 maja 2015 r. – PUSTKI w holu

Prezentowane w ramach cyklu zespoły cieszą się ogromną popularnością na polskiej scenie muzycznej, tworząc zlepek arcyciekawych osobowości muzycznych, fenomenalnych brzmień i poruszających tekstów. Zaproszeni do cyklu Energico wykonawcy zabiorą nas w podróż muzyczną nierozerwalnie związaną z bogatą warstwą literacką utworów. Wnikliwa twórczość doskonałej obserwatorki rzeczywistości Katarzyny Nosowskiej i fundamentalne oraz pełne spiętrzonych metafor teksty Lao Che korespondują z często okraszonymi gorzkimi puentami, nastrojowo – poetyckimi treściami piosenek Pustek.

Koncert zespołu Pustki odbędzie się w holu Filharmonii.

Koncert Hey akustycznie będzie rejestrowany. Uczestnicząc w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na ewentualne utrwalenie i wykorzystanie wizerunku w materiałach audiowizualnych.

Sponsorem cyklu Energico jest EcoGenerator – generujemy dobrą energię.

foto: materiał prasowy

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję