Wtorkowa publikacja portalu wSzczecinie.pl dotycząca gehenny mieszkańców ulicy Rugiańskiej, którzy przyznają, że nie mogą spać w nocy przez pracujące całodobowo centrum logistyczne odbiła się szerokim echem. Głos zabrał już Urząd Miasta w Szczecinie. Dołączyli do niego politycy, którzy oczekują, że mieszkańcy będą mieli zapewniony odpowiedni komfort życia w swoich mieszkaniach.


Konfederacja: „Żądamy zaprzestania pracy sortowni w godzinach nocnych”

Jak mówiła Magdalena Sosnowska, liderka Klubu Konfederacji w Szczecinie, już wcześniej docierały do niej sygnały, że centrum logistyczne przy ul. Druckiego-Lubeckiego to nie jest dobry pomysł. Od kilku tygodni, gdy w obiekcie działalność rozpoczęły sortownia i centrum przeładunkowe Poczty Polskiej, skarg jest coraz więcej.

– Od tego czasu trwa gehenna mieszkańców, którzy codziennie, 24 godziny na dobę, muszą znosić dochodzące z sortowni hałasy. Hałasy generowane są przez przyjeżdżające tiry, pracujące układarki oraz obsługę sortowni. Największy problem stanowi znajdująca się na terenie tego kompleksu sortownia należąca do Poczty Polskiej, która jako jedyna pracuje w kompleksie całą dobę i w związku z tym generuje największy hałas, szczególnie dokuczliwy nocą – mówi Sosnowska. – Oczekiwania mieszkańców są proste: zaprzestanie pracy sortowni od 22:00 do 6:00 rano. Mieszkańcy zgłosili te prośby do: Poczty Polskiej, Okręgowego Inspektoratu Pracy, Prezydenta Miasta Szczecina, Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na ten moment otrzymali odpowiedź od Poczty Polskiej, która nie widzi nieprawidłowości w działaniu swojej sortowni – dodaje polityczka Konfederacji.

Matecki o centrum logistycznym: „To jest masakra. Korki, hałas, uciążliwości”

Aktywny w tym temacie jest również radny z północnych dzielnic miasta, lider Solidarnej Polski w regionie, Dariusz Matecki. Polityk przygotował interpelację, w której pyta o hałas w rejonie centrum logistycznego oraz infastrukturę rozjeżdzaną przez setki pocztowych ciężarówek.

– To jest masakra. Postawić centrum logistyczne, gdzie setki (jak nie tysiące) tirów dziennie będą dojeżdżać/odjeżdżać, w środku miasta – bez przebudowania infrastruktury drogowej. Jak mieszkańcy Szczecina mieli za mało korków – to Krzystek im zafunduje jeszcze większe korki, a dzielnicy Północ tylko trzeba współczuć! Korkowanie, hałas, uciążliwość dla mieszkańców – komentuje Dariusz Matecki.

Wcześniej zaniepokojenie stanem infrasytuktury wokół centrum wyraził też radny Koalicji Samorządowej Mirosław Żylik. Jak informowaliśmy we wtorek w naszym portalu, jest już pozwolenie na przebudowę układu drogowego w okolicy ul. Druckiego-Lubeckiego i Blizińskiego. Nie wiadomo jednak, kiedy remont miałby się rozpocząć.