W nowo otwieranym Studiu S-1 Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki oraz Polskie Radio Szczecin zaprezentuje projekt "FILIPINKI 50 ". Gala z okazji 50 rocznicy powstania tej szczecińskej grupy - czyli pierwszego polskiego girlsbandu oraz spotkanie z członkiniami tej tak popularnej niegdyś formacji wokalnej odbędzie się 25 listopada o godz. 19.00

Wydarzenie to będzie jednocześnie wstępem do promocji płyty  na której  szczecińskie jak też zaprzyjaźnione z naszym miastem zespoły i muzycy umieścili    utwory zainspirowane twórczością wspomnianej grupy  Jej tytuł to  "Inspired by Filipinki". a  stylistyka jest bardzo zróznicowana od punk rocka  przez indie aż  ambient i inteligentna elektronikę. Wśród wykonawców między innymi:
Biff , Vespa, Beata Andrzejewska, Rozczyny, Twister, Sin City Tribe czy zespół, który niedawno wystąpił w klubie XIII Muz - Fraktal Tree z utworem „Praczki z Portugalii” Podczas tej gali  zaprezentowane zostaną również materiały archiwalne oraz fragmenty powstającego filmu dokumentalno-publicystycznego który realizowany jest we współpracy z TVP Szczecin pod patronatem TVP Kultura.