Heyki City Atal, czyli zespół budynków z 404 lokalami – to plan nowego inwestora na zabudowę nadodrzańskiej działki sąsiadującej na Kępie Parnickiej z mostem kolejowym. – Budowę rozpoczniemy jeszcze w tym kwartale – zapewniają przedstawiciele Grupy Atal.

Chodzi o teren przy ul. Heyki 1 i 2. Wcześniej inwestycję w tym miejscu zapowiadał wrocławski deweloper PCG. Na wizualizacjach prezentowano zabudowę mieszkaniowo-usługową z dominantą w postaci 55-metrowego wysokościowca.

Teraz właścicielem nieruchomości na Kępie Parnickiej został Atal, ogólnopolski deweloper z siedzibą w Cieszynie. Na czele spółki stoi Zbigniew Juroszek, który wspólnie z synem Mateuszem jest notowany na 9. miejscu na liście najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”. Znani są nie tylko z działalności budowlanej, ale też z rozwijania firmy bukmacherskiej STS.

„W Szczecinie organizujemy regularny oddział z pełną obsadą kadrową”

Przedstawiciele spółki nie chcą na razie mówić o szczegółowych planach dotyczących inwestycji przy ul. Heyki. Nie wiadomo więc, czy będą realizować projekt przygotowany wcześniej przez PCG. Zapowiadane parametry zabudowy są podobne – ponad 23 tys. m2 powierzchni użytkowej i 404 lokale.

Rozpoczęcie sprzedaży mieszkań przy ul. Heyki planowane jest na drugi kwartał tego roku. To będzie pierwsza inwestycja grupy Atal w Szczecinie.

– Analiza potencjału tego rynku skłoniła nas do związania się z nim na dłużej. Nie będzie to więc tylko jednorazowa inwestycja. W Szczecinie organizujemy regularny oddział z pełną obsadą kadrową. Taki, jakie funkcjonują w pozostałych aglomeracjach, na których działamy – mówi prezes Zbigniew Juroszek.

Będzie jeszcze jedna inwestycja?

Przedstawiciele inwestora informuje, że są właścicielami jeszcze jednej działki w Szczecinie, ale nie zdradzają jej lokalizacji. Przypomnijmy, że do dewelopera PCG, poza nieruchomością przy ul. Heyki, należał również teren na Wyspie Zielonej, w pobliżu osiedla budowanego teraz przez Budnex.

Do tej pory Grupa Atal inwestowała w Aglomeracji Śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Ma już ponad 30 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.