koncerty spotkania inne

Filipinkowa Niedziela

foto: fragment plakatu promującego wydarzenie

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 30.09.2018
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Stara Rzeźnia w niedzielę, 30 września, zaprasza na Filipinkową Niedzielę. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to okazja do wspomnień, wysłuchania i zobaczenia twórczości słynnych szczecińskich artystek.

Ostatnia niedziela września to… Filipinkowa Niedziela.

Mówiono, że to pierwszy polski girlsband, skromne dziewczyny ze Szkoły Handlowej podbiły serca Polaków i na lata zawładnęły polską sceną muzyczną. W latach 60. były największymi polskimi gwiazdami, kreowały modę i śpiewały przeboje, które nuciła cała Polska i część ZSRR. Co robią dzisiaj? Dlaczego nie rozpoczęły solowych karier? Czego żałują, a z czego są dumne? Filipinkowa Niedziela odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już trzeci raz. Będzie to okazja do spotkania artystek, porozmawiania, posłuchania ich wspomnień oraz wysłuchania utworów z dawnych lat. Planowany jest także konkurs, przyjmowanie zgłoszeń trwa.

Powracając do muzycznych korzeni naszego miasta, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przybliży Państwu historię słynnego nie tylko w Polsce, zespołu Filipinki. Artystki, które również były ambasadorkami Szczecina i ikoną mody dla wielu Polek.

- W ciągu dnia odbędą się spotkania dotyczące historii Filipinek. Ciepła herbata, ciasto w towarzystwie urokliwych tematów, stworzy niepowtarzalny czas spędzony w Starej Rzeźni. Zwieńczeniem będzie wyłonienie laureata konkursu fotograficznego o nazwie „Powrót do przeszłości – moda Filipinek kiedyś i współcześnie”. Podczas wydarzenia będziemy chcieli dać odbiorcom szansę na to, by przenieść się w lata 60. i 70. – zapowiada Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Jakie atrakcje czekają nas podczas Filipinkowej Niedzieli? Podstawowa to oczywiście obecność samych artystek oraz Marcina Szczygielskiego, autora książki o Filipinkach, która dała im „drugą młodość” i na nowo zwróciła na nie uwagę młodego pokolenia. Na scenie zaprezentuje się zespół Markato Pałacu Młodzieży w Szczecinie pod kierownictwem artystycznym Dariusza Chmielewskiego. Zaprezentowane zostaną teledyski, zdjęcia, fragmenty książki o Filipinkach czytane przez Katarzynę Nosowską, wysłuchamy wspomnień i anegdot z bogatego życia i kariery szczecińskich artystek.

Drugi raz odbywa się także konkurs fotograficzny „Powrót do przeszłości – moda Filipinek kiedyś i współcześnie”. - Celem Konkursu jest przypomnienie czasów i rozbudzenie wspomnień związanych z twórczością Filipinek, życiem w Szczecinie w latach 60/70-tych XX wieku oraz modą ubiegłego stulecia. Tematyką Konkursu jest przedstawienie mody lat 60. i 70. XX wieku na dawnych fotografiach lub zaaranżowanie stylizacji o powyższej tematyce i ukazanie jej w ramach dzisiejszej rzeczywistości również poprzez zdjęcia. Zgłaszanie fotografii do konkursu odbywa się poprzez przesłanie pliku w formie elektronicznej na adres kamila.walerysiak@csl.eu – dodaje Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Zgłoszenia prac będą przyjmowane do 29 września 2017 r. do godziny 23:59. Filipinkowa Niedziela w Starej Rzeźni odbędzie się 30 września o godzinie 16.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Więcej: https://www.facebook.com/events/288456318423277/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję