sport inne

Festiwal Pływania + zakończenie kariery przez Mateusza Sawrymowicza

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Floating Arena, ul. Wąska 16
Kiedy?
Sobota, 09.11.2019
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Sobota, 09.11.2019
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Już w najbliższą sobotę (9 listopada) w szczecińskiej Floating Arenie czeka nas wielkie, sportowe święto. To właśnie tego dnia odbędzie się Kinder+Sport Festiwal Pływania, podczas którego swoją bogatą karierę oficjalnie zakończy Mateusz Sawrymowicz!

 

Zanim jednak pożegnamy naszego mistrza, obiektem przy ul. Wąskiej 16 w całości zawładną najmłodsi. Impreza zapowiada się naprawdę okazale, a na podstawie otrzymanych zgłoszeń, można przypuszczać, że weźmie w niej udział około 500 dzieci. Celem całego przedsięwzięcia jest promowanie aktywności fizycznej i kształtowanie dobrych nawyków życiowych, które bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie. Na dzieci czeka wyjątkowa strefa rozrywki oraz szereg gier i zabaw, które pozwolą im udoskonalać umiejętność pływania.

W dalszej części dnia odbędą się też specjalne zawody, szkolenia instruktorskie oraz spotkanie z mistrzami – Pawłem Korzeniowskim, Marcinem Cieślakiem oraz Alicją Tchórz.

Jednym z najważniejszych punktów tego dnia będzie jednak pożegnanie Mateusza Sawrymowicza, który zdecydował się zakończyć bogatą i pełną sukcesów karierę sportową. Nasz wybitny pływak, wychowanek MKP Szczecin, to dwukrotny mistrz Europy, mistrz świata oraz finalista igrzysk olimpijskich. Specjalna uroczystość, honorująca naszego wspaniałego zawodnika, ma rozpocząć się o godzinie 16:30.

– Nie mogę oczywiście zdradzić wszystkich szczegółów, ale zapewniam, że przygotowaliśmy parę naprawdę ciekawych atrakcji. Mateusz znów pojawi się w wodzie i będzie na niego czekało kilka interesujących zadań. Będziemy też wspólnie wspominać wydarzenia z przeszłości i gwarantuję, że warto przyjść wtedy na trybuny Floating Areny i pożegnać naszego wielkiego mistrza – mówi Dominik Kwiatkowski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Uroczystość z okazji zakończenia kariery wieloletniego reprezentanta Polski ma potrwać około 45 minut.

Cały Festiwal Pływania rozpocznie się natomiast o godzinie 9:00, kiedy wystartuje akredytacja, a uczestnicy zostaną podzieleni na grupy. Sprawcą tego całego pozytywnego zamieszania jest Grupa Ferrero, która prowadzi swój flagowy program Kinder+Sport. Inicjatywa ta ma zachęcać do aktywnego stylu życia i została stworzona właśnie po to, aby promować tego typu działania wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodzin. Hasło programu brzmi „Joy of Moving”, co najlepiej wyraża na czym zależy pomysłodawcom, czyli chęć pokazania, jak dużo naturalnej radości może płynąć z ruchu.

Wstęp na imprezę przez cały dzień będzie bezpłatny. Szczegóły dotyczące wydarzenia, ramowego harmonogramu oraz zapisów znajdują się na stronie www.festiwalplywania.pl.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję