inne stand-up i kabarety

Festiwal Komedii SZPAK 2019 [program]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 30.11.2019
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Poniedziałek, 02.12.2019
Do której godziny?
19:00
Za ile?
bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Festiwal Komedii SZPAK to konkurs dla zespołów i solistów, a także inne wydarzenia, w których udział biorą gwiazdy i konferansjerzy znani z polskiej sceny kabaretowej. Różnorodność przedstawianych form sprawia, że SZPAK to festiwal pełen działań z pogranicza teatru, pantomimy czy muzyki. Przez trzynaście lat realizacji SZPAK stał się największym wydarzeniem związanym ze sztuką komedii w regionie Pomorza Zachodniego i jednym z ważniejszych punktów na festiwalowej mapie.

 

Tegoroczny 13. Festiwal Komedii SZPAK rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 2 grudnia. Zainauguruje go KONKURS STAND-UP, podczas którego w szranki stanie sześciu komików, którzy zaprezentują fragmenty swoich najlepszych programów. O tym kto zwycięży zdecyduje publiczność. W trakcie tego wydarzenia nie może zabraknąć fanów ostrego humoru! Konkurs poprowadzi Katarzyna Piasecka, a gwiazdą wieczoru będzie zwyciężczyni ubiegłorocznego SZPAK-a – Magda Kubicka. Startujemy o godzinie 18:00 w Starej Rzeźni.

Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się również MICHAŁ LEJA SHOW - jedyny w swoim rodzaju late night show! Komik z Krakowa, który przebojem zdobył serca publiczności w całej Polsce nie tylko swoim stand-upem, ale także internetowym formatem Michał Leja Show, w którym prezentuje monologi dotyczące aktualnych wydarzeń w kraju i za granicą oraz gości innych komików. To jedyna szansa, żeby zobaczyć ten program na żywo w Szczecinie! Gościem Michała Lei będzie gospodarz SZPAK-a – Grzegorz Dolniak. Występ rozpocznie się o godz. 21:00 w Starej Rzeźni.

W sobotę i niedzielę (30 listopada, 1 grudnia) odbędzie się na Zamku Książąt Pomorskich, dobrze już znany maluchom i ich opiekunom, SZPACZEK DLA DZIECI. Start punktualnie o godz. 12:00. Aktorzy Impro z Krypty wyruszą razem z dziećmi do krainy fantazji, gdzie wszystko może się wydarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej się nie powtórzą.

Wieczorami SZPAK przenosi się do Starej Rzeźni. W sobotę o godz. 18:00 rozpocznie się POLIGON KABARETOWY, podczas którego wystąpią: kabaret Czesuaf, kabaret Chyba, kabaret Zachodni, kabaret Czołówka Piekła. Te cztery zespoły zmierzą się ze sobą, prezentując  premierowe skecze, piosenki, monologi i kto wie co jeszcze?! Szalony wieczór pełen niespodzianek i interakcji z publicznością, która jak zawsze będzie najważniejszym jurorem tego pojedynku. Wieczór poprowadzi Piotr „Guma” Gumulec.

Następnie o  21:00 odbędzie się IMPRO MECZ, w którym współzawodniczyć będą dwie drużyny, składające się z przedstawicieli kabaretów: Czesuaf, Chyba, Zachodni i Czołówka Piekła. Zespoły zmierzą się w batalii na gry improwizowane. Publiczność zdecyduje, która drużyna lepiej poradziła sobie z zadaniami. Taki wieczór z pewnością już się nie powtórzy!

W niedzielę i wyjątkowo w poniedziałek, podczas finału  13. Festiwalu Komedii SZAPAK wystąpi Abelard Giza ze swoim nowym programem PINIATA. Komik po raz pierwszy na SZPAK-u ze swoim programem stand-up! Urodzony w 1980 r. w Gdańsku. Stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Lider Kabaretu Limo (1999-2014), z którym zdobył liczne nagrody i popularność. Twórca programów stand-upowych "Proteus Vulgaris", "Ludzie, trzymajcie kapelusze", "Numer 3" oraz serialu "Kryzys".

Bilety dostępne na bilety.fm.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.szpak.info.pl

PROGRAM

piątek 29.11

18:00 | Stara Rzeźnia – konkurs stand-up

wystąpią: Ewa Stasiewicz, Adam Sobaniec, Adam Gajda, David Mbeda Ndege, Piotr Popek, Arkadiusz Jaksa Jakszewicz

gwiazda wieczoru: Magda Kubicka

prowadzenie: Katarzyna Piasecka

21:00 | Stara Rzeźnia – Michał Leja Show

gospodarz programu: Michał Leja

gościnnie: Grzegorz Dolniak

sobota 30.11

12:00 | Zamek Książąt Pomorskich – SZPACZEK DLA DZIECI

Impro z Krypty – impro bajka

18:00 | Stara Rzeźnia – poligon kabaretowy

wystąpią: kabaret Chyba, kabaret Czesuaf, kabaret Czołówka Piekła, kabaret Zachodni

prowadzenie: Piotr „Guma” Gumulec

21:00 | Stara Rzeźnia – impro mecz

wystąpią członkowie kabaretów: Czesuaf, Chyba, Zachodni, Czołówka Piekła

prowadzenie: Grzegorz Dolniak

niedziela 01.12

12:00 | Zamek Książąt Pomorskich – SZPACZEK DLA DZIECI

Impro z Krypty – impro bajka

17:00 | Stara Rzeźnia – Abelard Giza – Piniata (nowy program)

bilety wyprzedane

20:00 | Stara Rzeźnia – Abelard Giza – Piniata (nowy program)

bilety wyprzedane

poniedziałek 02.12

19:00 | Stara Rzeźnia – Abelard Giza – Piniata (nowy program)

bilety wyprzedane

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję