wystawy inne

Fan Wars - Gwiezdna Wystawa

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 05.10.2019
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Niedziela, 06.10.2019
Do której godziny?
18:00
Za ile?
ulgowy 12 zł, normalny 17 zł, rodzinny 48 zł
Opis wydarzenia
"Fan Wars - Gwiezdna Wystawa" po rocznej przerwie powraca do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Ekspozycja ciekawych gadżetów, pamiątek i filmów z "Gwiezdnych wojen", która będzie prezentowana na Łasztowni 5 i 6 października, jest jeszcze bogatsza niż w roku ubiegłym. Planowane są także warsztaty i pokazy, w których każdy może wziąć udział. Jak zapowiadają organizatorzy, w związku ze zbliżającą się 40. rocznicą premiery kultowej części Star Wars "Imperium Kontratakuje", na gości wystawy czeka wiele niespodzianek.

 

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że co roku, jesienią, w Starej Rzeźni odbywa się wystawa połączona z warsztatami i projekcjami filmów związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Tym razem wielbiciele Star Wars i grupa rekonstrukcyjna zajmująca się gwiezdną sagą przygotowała specjalny program atrakcji. Wydarzenie odbędzie się w Starej Rzeźni 5 i 6 października, a motywem przewodnim będzie 40. rocznica premiery kultowego „Imperium Kontratakuje”.

– Dla każdego fana Star Wars jest to ważna część gwiezdnej sagi, moment przełomowy, dla wielu ukochany. Będziemy o tym wszystkim rozmawiać, ale podczas naszych wydarzeń w Starej Rzeźni zawsze najważniejsze jest to, co chcemy pokazać z naszych zbiorów. Wielka rocznica w roku 2020, ale my już jesteśmy gotowi – zapowiadają organizatorzy.

Jakie atrakcje będą mieć miejsce podczas najnowszej odsłony „Gwiezdnej wystawy” w Starej Rzeźni?

- Wystawa jednej z największych w Polsce kolekcji przedmiotów związanych z Gwiezdnymi Wojnami - od replik broni i kostiumów, przez kolekcjonerskie figurki i pojazdy w różnej skali, po przedmioty codziennego użytku - w tym wiele nowych eksponatów, które dotąd nie były pokazywane na naszych wystawach;

- Zabawy dla najmłodszych i trochę starszych fanów Star Wars, takie jak szkolenia Jedi, Sithów, Łowców Nagród, konkursy wiedzy z nagrodami, konkurs cosplay i wiele innych;

- Game room, gdzie będziecie mogli zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości i zasiąść za sterami X-Winga lub ruszyć na pole bitwy na planecie Endor;

- Gwiezdny Sklepik, gdzie będziecie mogli uzupełnić swoje zbiory lub rozpocząć przygodę z kolekcjonerstwem;

- Spotkacie swoje ulubione postaci z sagi, z którymi będziecie mogli zrobić zdjęcie, przybić piątkę lub powalczyć na miecze świetlne.

– Czekamy na wszystkich, którzy znają, lubią i kochają gwiezdną sagę, ale również tych, którzy po prostu chcą poznać coś nowego i spędzić ciekawie czas. Podczas dwóch dni będziecie mogli zobaczyć świat kolekcjonerski i poczuć, co magicznego tak naprawdę działo się „dawno temu w odległej galaktyce”. Czekać na Was będzie wielu bohaterów znanych wszystkim z filmów, a z pewnością nikt nie pogardzi przybiciem piątki Szturmowcowi, bitwą na miecze świetlne z mistrzem Yoda czy zrobieniem sobie zdjęcia z Lordem Vaderem – zapowiadają organizatorzy.

 

IV edycja FAN WARS Gwiezdna Wystawa

5-6 października, CKE Stara Rzeźnia

Godziny otwarcia wystawy:

sobota 5.10 - 10:00 - 20:00,

niedziela 6.10 - 10:00 - 18:00

Ceny biletów:

Bilet ulgowy (dzieci do 15 lat) - 12 zł,

Bilet normalny - 17 zł,

Bilet rodzinny (2 doroslych +2 dzieci) - 48 zł

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję