Młodzi lekkoatleci zmierzyli się w jedynym takim mityngu w naszym regionie. Na Jasnych Błoniach już po raz trzeci odbyło się wydarzenie „Lisek i przyjaciele”. Kia Polmotor była partnerem inicjatywy, a portal wSzczecinie.pl patronem medialnym.

Lisek na Jasnych Błoniach promuje lekką atletykę. „Jesteśmy tu, by dobrze się bawić”

„Lisek i przyjaciele” to wydarzenie mające pokazywać piękno lekkiej atletyki osobom, które nie znają tego sportu zbyt dobrze. Pomysł okazał się sukcesem, ponieważ w sobotę na Jasnych Błoniach nie brakowało kibiców, a i spacerowicze bardzo chętnie zatrzymywali się, by podziwiać skoki o tyczce młodych zawodników. 

– Jesteśmy wielką sportową rodziną. Organizujemy profesjonalne, sportowe wydarzenie w bardzo przyjaznej aurze. Są z nami zawodnicy z Polski, ale i np. z Meksyku. Nie brakuje także sportowców z innych dziedzin. Jesteśmy, by dobrze się bawić. Mam nadzieję, że kilku skaczących pójdzie w moje ślady, liczymy na wiele medali w przyszłości – mówił Piotr Lisek w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl.

Zapytany o plany mówił o sporcie i zaskakującym transferze do Fame MMA.

– Najbliższy czas to przygotowania do Igrzysk Olimpijskich. No i zobaczycie mnie w oktagonie – zapowiedział lekkoatleta.

Decyzja o dołączeniu do federacji freak fightów odbiła się szerokim echem w świecie sportu. Jak komentuje to sam Piotr Lisek?

– Pieniądze są ważne w życiu. Było mnie stać, by nie podpisać tego kontraktu. Mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu, bawić się, to odskocznia od 15 lat skakania o tyczce. Moją motywacją są także wyzwanie i chęć poczucia nowych emocji – mówił Lisek.

KIA Polmotor promuje nowe samochody elektryczne

Partnerem wydarzenia „Lisek i przyjaciele” jest KIA Polmotor. Podczas mityngu mieszkańcy miasta mogli dowiedzieć się więcej o samochodach elektrycznych marki KIA. Odbywały się także jazdy próbne.

– KIA EV6 przyciąga uwagę nowatorskim designem. To samochód o dużym zasięgu, klienci mocno się tym interesują. Również Niro, który jest crossoverem miejskim, cieszy się zainteresowaniem. Takie wydarzenia pomagają, by mieszkańcy zaprzyjaźnili się z samochodami elektrycznymi, bo wiele osób nie miało wcześniej z nimi kontaktu. Auta elektryczne są ciche, wygodne, zwrotne. KIA jest marką przodującą, jeżeli chodzi o sprzedaż aut elektrycznych – mówi Konrad Kijak, dyrektor KIA Polmotor.

Wydarzenie trwało do późnych godzin popołudniowych, a portal wSzczecinie.pl był jego patronem medialnym.