<br>LOL, czyli laughting out loudly, idealne określenie kabaretowego wieczoru na Scenie Kontrasty. Ta część przeglądów w ramach FAM(A)-y zadziałała na mięśnie brzucha i twarzy- lepiej niż na siłowni, bo intensywny trening trwał od 17 do 21. Obejrzeliśmy 8 prezentacji konkursowych i skecze gości z Zielonej Góry, kabaretu Hlynur.<br>
Zaczęło się od kabaretu Vio-Ha i ich pieluszkowych niemowląt. Potem jeszcze skecz z murmelkiem i zmiana na scenie. Kolejna grupa, Kurcze Blade, to debiutanci z Choszczna. Pierwsze kroki podczas festiwalu stawiali także uczniowie IV LO, czyli O Kurdę!. Już rozgrzane mięśnie trenował następnie Kabaret o Lekkich Obyczajach, czyli niemal weterani sceny kabaretowej, którzy powrócili po 11 miesiącach przerwy. Skecze z wykorzystaniem zgromadzonych tłumów, a w zasadzie 2 osób, zaprezentowała grupa PODŁOsię. Niegdyś ze Stepnicy, teraz ćwiczą w Szczecinie. „Łosie” otrzymali od jury wyróżnienie. Przezabawny pokaz współczesnych pląsów baletowych wzbogacony o teorie ruchu przedstawiła Grupa Trzymająca Kulturę. Kolejny dyplom specjalny wylądował w rękach kabaretu Ex-. Dwuosobowy zlepek członków nieistniejących już Drzazg i Węzła zaprezentował fragment swojego programu pt. ”Wyspa”. Na sam koniec nasze bolące brzuchy wymęczyła grupa ze Słupska znana pod nazwą Śmigłowce. I tu zastosowanie ma zdanie „Ostatni będą pierwszymi”, bo to właśnie tych trzech panów otrzymało statuetkę FAMY kabaretowej. Niektórzy powinni pamiętać ich ze Szpaka. I zupełnie tak jak na Szpaku gwiazdą okazał się Ludzki, człowiek z obsługi technicznej o tak scenicznym wyglądzie i zachowaniu.

Przegląd muzyczny odbędzie się w klubie Kontrasty i w imieniu organizatorów, Zrzeszenia Studentów Polskich, serdecznie zapraszam. Szanowne jury wyłoni wówczas laureata FAMY, któremu dane będzie pojechać do Świnoujścia.