inne

ENEMEF: NOC REŻYSERSKICH WERSJI WŁADCY PIERŚCIENI

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Multikino w Szczecinie, al. Wyzwolenia 18/20
Kiedy?
Piątek, 28.06.2019
O której godzinie?
22:00
Za ile?
30 - 35 zł
Opis wydarzenia
ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni, czyli 12 emocjonujących godzin w magicznym Śródziemiu na specjalne życzenie fanów fenomenalnej sagi J.R.R. Tolkiena! Niezwykłe przygody, wspaniali bohaterowie i zapierające dech krajobrazy - czy można wymarzyć sobie lepszy początek wakacji? Przenieś się do epickiego świata wraz z Drużyną Pierścienia!

 

Podczas Nocy Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni zostaną zaprezentowane wszystkie części trylogii w wersjach rozszerzonych o dodatkowe sceny.

ENEMEF: Noc Reż. Wersji Władcy Pierścieni - repertuar:

- Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - WERSJA REŻYSERSKA

- Władca Pierścieni: Dwie Wieże - WERSJA REŻYSERSKA

- Władca Pierścieni: Powrót Króla - WERSJA REŻYSERSKA

WŁADCA PIERŚCIENI: DRUŻYNA PIERŚCIENIA - WERSJA REŻYSERSKA

208 min, Nowa Zelandia, USA, 2001

reżyseria: Peter Jackson

scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson

muzyka: Howard Shore

występują: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett

Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 30 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: inne rozpoczęcie, dłuższe ujęcie śmierci Isildura oraz opowieść Gandalfa o Gollumie. Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów w historii kina i upragniony przez fanów Tolkiena, dziś już należy do klasyki kina. Nieśmiały, młody hobbit o imieniu Frodo dziedziczy Jedyny Pierścień – narzędzie władzy absolutnej, stworzony przez mrocznego władcę krainy Mordoru – Saurona. Frodo wraz z towarzyszami musi zabrać pierścień do jedynego miejsca, gdzie może zostać zniszczony. Podczas wyprawy drużyna musi walczyć nie tylko ze złem czającym się wokół, ale również waśniami wewnątrz drużyny oraz niszczącym wpływem samego pierścienia... Każdy detal Śródziemia jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe, nawet najmniejsze elementy przykuwają uwagę swoją tajemniczością i wykonaniem. Drużyna Pierścienia to niezwykle emocjonujące doświadczenie, które zrobi wrażenie nie tylko na fanach trylogii. Film zostanie wyświetlony w wersji 2D z oryginalną ścieżką dźwiękową z polskimi napisami.

WŁADCA PIERŚCIENI: DWIE WIEŻE - WERSJA REŻYSERSKA

223 min, Nowa Zelandia, USA, 2002

reżyseria: Peter Jackson

scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson

muzyka: Howard Shore

występują: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett

Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 44 minuty - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: retrospekcję dotycząca Faramira, historię odbicia Osgiliath przez Boromira i Faramira. Niepisana reguła filmowych trylogii, mówi, że druga część musi stawiać przed bohaterami najtrudniejsze wyzwania, żeby po ich przezwyciężeniu mogli śmiało zmierzyć się z przeciwnikami. Dwie Wieże spełniają ten schemat w sposób widowiskowy i niezwykle ekscytujący. Dwie Wieże to piękny, zapierający dech w piersiach film, pełen mistrzowskich efektów specjalnych. To wielkie widowisko, kryjące w sobie wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Po zdradzie Boromira drużyna zostaje rozbita, Frodo i Sam zmierzają ku Mordorowi, a ich śladem podąża Gollum. Reszta drużyny odwiedza krainy Rohanu i Gondoru. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują nieuchronność wielkiej wojny z siłami zła... Dwie Wieże to piękny, zapierający dech w piersiach film, pełen mistrzowskich efektów specjalnych. To wielkie widowisko, kryjące w sobie wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Film zostanie wyświetlony w wersji 2D z oryginalną ścieżką dźwiękową z polskimi napisami.

WŁADCA PIERŚCIENI: POWRÓT KRÓLA - WERSJA REŻYSERSKA

251 min, Nowa Zelandia, USA, 2003

reżyseria: Peter Jackson

scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson

muzyka: Howard Shore

występują: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett

Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 50 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in: tragiczny koniec Sarumana w ruinach Isengardu, spotkanie z Głosem Saurona, wątek opisujący miłość Faramira i Eowiny. Doskonałe efekty specjalne, świetna fabuła, spektakularne sceny batalistyczne. Powrót króla to idealne zamknięcie trylogii. Nadchodzi czas konfrontacji sił Władcy Ciemności Saurona ze zjednoczonymi siłami Śródziemia. Czy Rohan i Gondor będą w stanie przeciwstawić się niezliczonym zastępom Nieprzyjaciela? Czy Frodo uda się wykonać powierzoną mu misję? Przez wielu fanów ta część uważana jest za najlepszą z całej serii. Film zostanie wyświetlony w wersji 2D z oryginalną ścieżką dźwiękową z polskimi napisami.

Komentarze
~Jon
27.06.2019 22:43

na cda jest za free ;}

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję