koncerty inne

Dzień św. Patryka 2019 w Szczecinie

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Irish Pub Dublin Szczecin, ul. Kaszubska 57
Kiedy?
Niedziela, 17.03.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
17 marca będziemy obchodzić dzień św. Patryka również w Szczecinie!

17 marca przypada święto patrona Irlandii. Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony, będący narodową barwą Irlandii. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka. Obchody Dnia św. Patryka zadomowiły się już w wielu krajach, przekraczając granice Irlandii. Święto to wędrowało po świecie razem z Irlandczykami. Zarówno osoby mieszkające w ojczyźnie, jak i emigranci, demonstrują w ten sposób swoją irlandzkość, przywiązanie do narodowej tradycji i kultury.

17 marca będziemy obchodzić dzień św. Patryka również w Szczecinie. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnego świętowania w Dublin Irish Pub. Zagra Dair - szczecińska formacja grająca i śpiewająca muzykę celtycką, a pokaz tańca irlandzkiego zaprezentuje Sedinum Celticum.

Liczymy, że nie zabraknie miłośników Guinnessa, fanów muzyki celtyckiej i sympatyków zielonej wyspy!

 

data: 17 marca 2019 r.

miejsce: Dublin Irish Pub, Szczecin

godzina: 19:00

WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/247275412838415/

Stowarzyszenie Sedinum Celticum organizuje spotkania związane z kulturą celtycką, pokazy i warsztaty tańca irlandzkiego, koncerty muzyki celtyckiej i dudziarskiej. Składa się z tancerzy i muzyków będących pasjonatami kultury celtyckiej związanej z terenami dzisiejszej Irlandii i Szkocji.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję