Każdy, kto marzy o wygodnej i komfortowej łazience, z pewnością choć raz zetknął się z dywanikami łazienkowymi. Niegdyś były one niemal nieodłączną częścią każdej łazienki, później nieco straciły na swojej popularności. Obecnie święcą prawdziwe triumfy. Nic dziwnego, w końcu miękki, puszysty dywanik zapewnia komfort i wygodę korzystania z łazienki w każdej temperaturze. Jakie funkcje pełnią dywaniki łazienkowe i o czym należy pamiętać przy ich wyborze? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Dywaniki łazienkowe - jakie funkcje pełnią?

Dywaniki łazienkowe są bardzo funkcjonalnym dodatkiem, który znajdzie zastosowanie w każdej łazience. Najczęściej dywaniki wykonane są z materiałów o wysokiej chłonności, dzięki czemu łatwo pochłaniają wodę, zapobiegając poślizgnięciu się. Poza tym, zastosowanie dywanika jest również ochroną podłogi drewnianej czy laminowanej o dużej podatności na wodę. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia estetyki, gdyż dywaniki łazienkową stanowią istotny element dekoracyjny. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, kształtach, mają różne faktury, co dodaje im uroku i podkreśla stylistykę całego wnętrza. 

Nowoczesne dywaniki łazienkowe pasują do każdej łazienki, dodając jej stylu i klasy, a także podnosząc komfort jej użytkowania.

Wiele nowoczesnych modeli dywaników łazienkowych znajdziesz tutaj: https://dywanowo.pl/dywaniki-lazienkowe.

Wybór dywaników łazienkowych - o czym pamiętać?

Przy wyborze dywaników łazienkowych warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Doskonałym wyborem będzie mikrofibra lub bawełna, które są bardzo chłonne i łatwe w pielęgnacji. Poza tym, dywanik powinien posiadać antypoślizgową podstawę lub gumowane wstawki, które zabezpieczą go przed ślizganiem się po mokrej podłodze. Pod uwagę należy wziąć rozmiar i kształt dywaników, dostosowując je odpowiednio do przestrzeni w łazience. Dostępne są dywaniki prostokątne, kwadratowe, owalne czy okrągłe, można je więc dopasować do rozkładu mebli w łazience. 

Dywaniki i chodniki łazienkowe - co jeszcze warto wiedzieć?

Dywan czy chodnik łazienkowy to gwarancja komfortu termicznego. Szczególnie rano, gdy podłoga w łazience jest zima, łazienkowe dywaniki spełniają swoją rolę. Doskonale komponują się z płytkami ceramicznymi, pasują też do ogrzewania podłogowego. Kwestią, o której należy pamiętać jest częste pranie i czyszczenie dywaników. Z czasem mogą się w nim gromadzić bakterie i grzyby, dlatego dywanik łazienkowy powinien być zachowany w czystości.

Internetowy sklep z dywanami - Dywanowo.pl

Adres firmy:
ul. 1 Maja 37A, 87-200 Wąbrzeźno

Telefon:
+48 732 220 231

Strona WWW:
https://dywanowo.pl/