Olbrzymie zmiany w organizacji komunikacji tramwajowej. Od soboty, 16 września, narzekać będą zwłaszcza pasażerowie linii 8 i 11.

Plotki o przygotowaniach do wprowadzenia kolejnych cięć krążyły w mieście już od dawna. Już wcześniej pytaliśmy o szczegóły ZDiTM. Teraz do mediów został rozesłany komunikat w tej sprawie. Powodem cięć jest brak motorniczych.

„Ósemki” będą jeździć tylko w godzinach szczytu w dni powszednie. Pasażerom z Gumieniec pozostanie linia 10, która od soboty będzie kursować we wszystkie dni tygodnia (ale tylko do pl. Rodła). Obecnie jeździ wyłącznie w dni powszednie i to w godzinach szczytu.

„Jedenastka” będzie dojeżdżać do Ludowej tylko w godzinach szczytu w dni powszednie. Poza nimi, a także przez całą sobotę i niedzielę, kursować będzie w skróconej relacji Pomorzany – Plac Żołnierza Polskiego (powrót przez pl. Hołdu Pruskiego).

Na linii 7 nastąpi korekta rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia. Przy częstotliwości kursowania co 20 minut obowiązywać będzie skomunikowanie linii 7 i 12 na przystanku Plac Szarych Szeregów, umożliwiające przesiadkę w relacji Pomorzany - Stocznia Szczecińska.

Linia 6 będzie miała nowy końcowy przy Filharmonii (zamiast Placu Rodła). W dni świąteczne (z wyjątkiem Nowego Roku, Wielkanocy i Bożego Narodzenia) linia będzie funkcjonować w obiegu łączonym z linią 11 (kursy w obu kierunkach będą realizowane przez pl. Hołdu Pruskiego). Co pozwoli na przesiadkę osobom jadącym w stronę stoczni.

W komunikacie ZDITM czytamy też, że na linii 2 nastąpi korekta rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia. Najprawdopodobniej więc częstotliwość kursów pozostania taka sama.