W miejskim przetargu na sprzedaż działki przy ul. Hangarowej jedyną ofertę złożyła spółka związana z firmą Chefs Culinar. To ogólnopolski dostawca produktów do restauracji, który w Szczecinie ma już swój oddział, i to również w pobliżu lotniska – przy ul. Kmiecika.

Spółka CC PL INVEST musiała zaproponować 8,181 mln zł, by przebić cenę wywoławczą o wymagane w tym przypadku 81 tys. zł (1 proc. ceny wywoławczej). Przetarg dotyczył działki o powierzchni 26,9 tys. m2, zlokalizowanej przy mniej uczęszczanym fragmencie ul. Hangarowej, już za skrzyżowaniem z ul. Struga (jadąc od strony Basenu Górniczego).

Food serwis i oddziały w różnych częściach Polski

Przedstawiciele Chefs Culinar na razie nie chcą mówić o koncepcji na zagospodarowanie nowej działki.

Firma zajmuje się food serwisem, czyli dostarczaniem do restauracji wszystkich niezbędnych produktów. Od mięsa i wędlin, przez owoce, warzywa i pieczywo, po mrożonki i konserwy. Działają już od 100 lat, a w Polsce od ponad dziesięciu.

Wspomniany szczeciński oddział, przy ul. Kmiecika, jest jednym z 8 w całej Polsce. Dużą inwestycją była budowa centrum logistycznego Wiskitki w pobliżu Warszawy.

Sąsiadem będzie Toyota Kozłowski

Pół roku temu miasto sprzedało sąsiednią działkę o powierzchni 29,4 tys. m2. Za 8,939 mln zł kupiła ją spółka Toyota Kozłowski, która na razie publicznie nie przedstawiła swoich planów inwestycyjnych.

Magistrat chce sprzedać jeszcze jedną nieruchomość przy ul. Hangarowej. Niedawno ogłoszono szósty już przetarg na zbycie działki o powierzchni 21,9 tys. m2. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 6,58 mln zł. Postępowanie odbędzie się 14 marca 2024 r.

Wcześniej miasto planowało, że na opisywanych działkach powstanie „Park Dąbie” – strefę przedsiębiorczości dla lokalnego biznesu. Urzędnicy wycofali się jednak z tego pomysłu, tłumacząc się brakiem pieniędzy na skomunikowanie i uzbrojenie terenu. Nieruchomości postanowiono sprzedać.