Eksperci nie mają w tym przypadku wątpliwości, że winę za wypadek, do którego doszło w piątek po południu na pl. Rodła, ponosi dwójka kierowców. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa, a drugi wjechał na skrzyżowanie ze zdecydowanie zbyt dużą prędkością. – Auto, w które uderzył samochód jadący od strony pl. Grunwaldzkiego, zrobiło kilka piruetów. Myśleliśmy, że będzie tragedia – mówią świadkowie.

Jak już informowaliśmy w portalu wSzczecinie.pl, w piątkowe popołudnie na skrzyżowaniu na pl. Rodła doszło do niebezpiecznego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych do szpitala trafiło dwoje dzieci.

– W zdarzeniu ucierpiała dwójka dzieci. 10-letnie dziecko trafiło do szpitala po utracie przytomności, a 12-letnie z urazem głowy – informuje Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Redakcja portalu wSzczecinie.pl otrzymała nagranie z kamer LiveSzczecin, na którym widać, jak doszło do zdarzenia na pl. Rodła. Kierowca auta skręcającego w lewo nie ustąpił pierwszeństwa, a kierowca samochodu jadącego od strony pl. Grunwaldzkiego ewidentnie przekroczył dozwoloną prędkość.

– Sprawę trzeba rozważać dwuwątkowo, ponieważ obaj kierowcy zawinili i obaj powinni zostać odpowiednio ukarani, dlatego że pojazd skręcający nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi, a miał taki obowiązek. Natomiast ten drugi, pomimo zielonego światła miał obowiązek zachować szczególną ostrożność, bo sygnał zielony nie zwalnia z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności, zbliżając się do skrzyżowania. Ponadto jego prawdopodobnie zawyżona prędkość miała wpływ na ocenę, której dokonał kierujący skręcający – tłumaczy Filip Grega, ekspert ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl.

– Sygnał zielony nigdy nie dawał i nie daje pierwszeństwa, a jedynie wyraża zgodę na wjazd za sygnalizator, po czym następuje przejazd uczestników ruchu zgodnie z zasadami ogólnymi – przypomina Filip Grega.

Czekamy na komentarz w tej sprawie Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Nagranie wideo pochodzi z serwisu LiveSzczecin.