Od strony ulic Krętej i Szeligowskiego powstaje brakujący fragment drogi rowerowej wokół Jeziora Słonecznego. To część realizowanego przez Zakład Usług Komunalnych projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który obejmuje również stworzenie w tej okolicy nowych miejsc rekreacji.

Nowy fragment drogi rowerowej będzie miał ok. 650 metrów długości. Wytyczono go obok ścieżki spacerowej, zostanie włączony do istniejącej infrastruktury rowerowej.

– Wykonany zostanie również łącznik pomiędzy ścieżką rowerową od strony ul. Derdowskiego a ścieżką rowerową w ciągu ulicy Taczaka. Wykonawca obecnie prowadzi prace ziemne związane z korytowaniem pod przyszłą ścieżkę rowerową, układaniem obrzeży oraz wykonaniem warstw konstrukcyjnych pod nawierzchnie – informuje Paulina Łątka z urzędu miasta.

W pobliżu zaplanowano boisko do gry w bule, stoły do ping-ponga, piłkarzyki oraz szachy. Zarówno od strony ul. Szeligowskiego, jak i od Derdowskiego, staną stoły piknikowe, ławki, hamaki, huśtawki trzyosobowe oraz urządzenie „surfer” do plenerowej siłowni. Miejsce do odpoczynku zaprojektowano również od strony ul. Taczaka.

Dopełnieniem inwestycji będą nowe punkty oświetlenia oraz nasadzenia zieleni. Pojawi się 27 nowych drzew, a wśród nich m.in. klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski.

– Apelujemy do mieszkańców o stosowanie się do oznakowań i niewchodzenie na teren budowy, a także nieprzestawianie przęseł ogrodzenia placu budowy. Na okres majówki, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, wykonawca wyznaczy specjalne dojście do placu zabaw od strony ulicy Szeligowskiego – mówi Paulina Łątka.

Koszt wszystkich prac to 1,78 mln zł. Wykonawcą jest firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak.