Jakie budynki będą mogły stanąć wzdłuż ul. Roosevelta? Gdzie w tej okolicy znajdzie się nowe miejsce na żłobek? Pierwsze odpowiedzi ma dać projekt koncepcyjny, który powstanie do 2 grudnia 2024 roku.

Miasto zleciło jego wykonanie pracowni La Laboratorium Architektury 2 Grzegorz Łuczak. Podpisana kilka dni temu umowa opiewa na 130 tys. zł. Jej przedmiotem jest „opracowanie projektu koncepcyjnego zabudowy i zagospodarowania działek z obr. 1031 na funkcję obiektu żłobka oraz śródmiejskiej zabudowy wielofunkcyjnej”.

Mowa o działkach wzdłuż ulicy Roosevelta, zarówno od strony ul. Piłsudskiego, jak i ul. Mazowieckiej. To praktycznie jedyny teren inwestycyjny, który został w pobliżu pl. Rodła. Dziś są tam parkingi i żłobek – „Muchomorek”. Żłobek będzie mógł zostać zburzony, ale wtedy trzeba znaleźć dla niego inne miejsce w tej okolicy (na przykład w parterze nowego budynku mieszkalnego).

– O rodzaju pozostałej działalności rozstrzygnie proponowane w koncepcji zagospodarowanie tych nieruchomości. Koncepcja będzie stanowiła uzupełnienie wniosku do wszczętego planu zagospodarowania dla tego obszaru – tłumaczył Dariusz Sadowski z urzędu miasta.

Miasto chciałoby, aby inwestycja w tej okolicy została zrealizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Czyli z inwestorem komercyjnym, który będzie musiał ponieść koszty budowy nowego żłobka.