Najwyższy komfort snu jest niezwykle ważny choćby z punktu widzenia naszego zdrowia. To bardzo ważne, aby każdej nocy przespać przynajmniej 6-8 godzin; niemniej jednak równie istotne jest, aby spać w komfortowych warunkach. Tu zaś niebagatelne znaczenie ma odpowiednio dobrana kołdra. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie - czym należy się kierować, dokonując wyboru?

Jak wybrać odpowiednią kołdrę?

Pierwszą i niewątpliwie bardzo ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę są wymiary kołdry. Powinny one być możliwie jak najlepiej dopasowane do wymiarów łóżka. Niemniej ważny jest jednak również materiał, z jakiego wykonana została kołdra. Zdecydowanie dobrym wyborem będą z pewnością kołdry puchowe - puch jest bowiem doskonałym izolatorem termicznym. Oznacza to więc, że kołdra taka świetnie sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem, pozwalając skórze oddychać i nie zatrzymując wilgoci. W przypadku łóżka małżeńskiego, czy innego łoża o sporych wymiarach dobrym rozwiązaniem może okazać się chociażby kołdra puchowa 200x220 dostępna w sklepie internetowym Pościel To - https://posciel.to/koldry-puchowe. Taki rozmiar kołdry idealnie sprawdzi się zwłaszcza zimą - nie ulega bowiem wątpliwości, że dzięki jej większej powierzchni łatwiej będzie dokładnie się otulić.

W przypadku mniejszych łóżek świetnie sprawdzić się może natomiast kołdra puchowa 160x200. Posiada ona dokładnie te same właściwości co kołdra o większym rozmiarze, dużo lepiej sprawdzi się natomiast w przypadku pojedynczych łóżek. 

Po czym poznać, że kołdra jest dobrej jakości? 


Kołdry puchowe powszechnie uważane są za wyroby najbardziej ekskluzywne i cechujące się najwyższą jakością. Oczywiście jednak i w tym przypadku kołdra kołdrze nierówna. Po czym wiedzieć więc, że dany produkt jest naprawdę wysokiej jakości? Bardzo ważne jest jej wypełnienie - kołdra wysokiej klasy wykorzystuje wypełnienie zawierające min. 80% puchu gęsiego, kołdra klasy premium nawet 100% takiego puchu. Im bowiem bardziej naturalny wkład,tym jest on bardziej przewiewny, a co za tym idzie skóra ma większe możliwości oddychania. Dobra kołdra polska o wysokiej zawartości rodzimego puchu gęsiego znajduje się w ofercie firmy Ludwika.

Warto też podkreślić, że najlepszej jakości są kołdry z puchem, który poddany został procesowi odpylania i oczyszczania, a także kilkukrotnemu praniu. Pozbawia to go bowiem wszelkich zanieczyszczeń i pozwala cieszyć się zdrowym i spokojnym, komfortowym snem. Wybierając kołdrę najwyższej jakości warto zwrócić uwagę na jej poszycie. W przypadku ekskluzywnych kołder puchowych, powinno one być wykonane z najwyższej klasy bawełny. 

Dlaczego Polacy chętnie stawiają na kołdry marki Ludwika?

Na szczęście wysokiej jakości kołdra, która potrafi zapewnić użytkownikom iście królewski sen, nie musi być trudno dostępna, czy też przesadnie droga. Bardzo dużą popularnością cieszą się bowiem kołdry Ludwika, stanowiące idealne połączenie perfekcyjnej jakości wykonania oraz wysokich walorów użytkowych. Dostępne są one w wielu różnych wariantach, jeśli chodzi o np. rozmiar, dlatego każdy znajdzie pośród nich propozycję odpowiednio dopasowaną do swoich potrzeb. Warto również podkreślić, że Ludwika oferuje kołdry polskie i przygotowane z polskich surowców, co stanowi duży atut dla osób, które pragną wspierać lokalnych producentów.


Każda kołdra Ludwika to wyrób  przygotowany z certyfikowanych surowców najwyższej jakości. Puch wykorzystywany do ich produkcji jest oczyszczany i osuszany zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami, co powoduje, że kołdry te są w pełni bezpieczne dla ludzkiego zdrowia.