inne dla dzieci

DLA DZIECI: interaktywna wystawa "Dzieła sztuki na chwileczkę"

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 23.02.2020
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 23.02.2020
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Galeria Tworzę się zaprasza dzieci na nową interaktywną wystawę zatytułowaną "Dzieła sztuki na chwileczkę".

 

„Dzieła sztuki na chwileczkę”: 10.11.2019-28.02.2020

Sztuka współczesna ma wyjątkową cechę, bliską dzieciom - zaprasza do interakcji. Bazując na tej właściwości sztuki współczesnej, przygotujemy wystawę, inspirując się założeniami współczesnego artysty Erwina Wurma, który w swoich pracach wręcz nakazuje widzowi interakcję z dziełem, wytrącając go z utartych ścieżek myślenia. Przywołamy pracę Justyny Koeke, zaprezentowaną w galerii TWORZĘ SIĘ w 2014 r. Artystka przemieniła wówczas galerię w wielką szafę, garderobę, zachęcając dzieci i dorosłych do tworzenia własnych „dzieł sztuki na chwileczkę”. Sięgniemy do ruchu artystycznego Fluxus, charakteryzującego się przekraczaniem granic, specyficznym humorem oraz dystansem do tradycyjnej sztuki.

W przestrzeni wystawy będzie można m.in. tworzyć nietypowe obrazy, przebierać się za znane dzieła i tworzyć własne, stać się „żywą rzeźbą”, wysłuchać obrazu, udźwiękowić własny jak podczas warsztatów z ASI MINĄ oraz tworzyć rzeźby genetyczne jak Jacques Lizène. Będziemy Was inspirować i zachęcać do twórczego działania, aby chwila spędzona w galerii trwała jak najdłużej, a ulotne działania nigdy nie wyleciały z Waszej pamięci.

Wiek: 5+

Kurator projektu: Paulina Ratajczak

* UWAGA!

- Wstęp bezpłatny, bez zapisów dla osób indywidualnych w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00

- Wstęp dla grup zorganizowanych (min. 8 osób) od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:00. Koszt 8 zł/dziecko. Zapisy: tworzesie@gmail.com

Szczegóły: www.tworzesie.pl

 

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie” współfinansowanego przez Miasto Szczecin oraz w ramach projektu „TWÓRCZE 5x5” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart, Księgarnia FIKA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję