inne

DLA DZIECI: Cyfrowy Dzień Ojca: LEGO i Star Wars

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 4, budynek F2
Kiedy?
Poniedziałek, 24.06.2019
O której godzinie?
16:30
Do kiedy?
Poniedziałek, 24.06.2019
Do której godziny?
18:30
Za ile?
130 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Warsztaty programowania i robotyki dla dzieci i rodziców to propozycja Technoparku Pomerania na nadchodzący Dzień Ojca. Motywem przewodnim edukacyjnych zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO Mindstorms będą Gwiezdne Wojny. Wydarzenie odbędzie się 23 i 24 czerwca.

 

W każdym dorosłym drzemie dziecko, a niejeden rodzic czerpie z beztroskiej zabawy równie dużo przyjemności, co jego pociechy. Cyfrowy Dzień Ojca to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na kreatywnych zajęciach, które uczą i bawią.

- Konstruowanie maszyn i budowli z klocków LEGO to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Niesamowity świat Gwiezdnych Wojen również łączy pokolenia. Warsztaty organizujemy z okazji Dnia Ojca, ale do wspólnej zabawy zapraszamy całe rodziny – mówi Jakub Gibowski z Technoparku Pomerania.

Podczas warsztatów dzieci razem z rodzicami będą konstruować Sokoła Millenium, który zmierzy się w przestrzeni kosmicznej z przerażającymi Tie-Fighterami Imperium. Zajęcia wprowadzą też dzieci i rodziców w świat robotyki, programowania i automatyki, które odgrywają wielką rolę w Gwiezdnych Wojnach. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zaprogramują statek tak, by działał samodzielnie.

- Zajęcia uczą, jak wykorzystywać technologie w sposób twórczy, świetnie się przy tym bawiąc. Przeznaczone są dla dzieci od 7 roku życia. Ich program przygotowano dla uczestników, którzy pierwszy raz mają kontakt z robotyką i programowaniem – dodaje Jakub Gibowski.

Warsztaty odbędą się dwukrotnie:

23 czerwca (niedziela) w godz. 10.00-12.00

24 czerwca (poniedziałek) w godz. 16.30-18.30

w budynku F2 Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej 4. Bilety dostępne są pod linkiem: https://tiny.pl/tc7hr

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję