inne

DLA DZIECI: 1000 Wycinanek Pana Andersena – warsztaty z wyobraźnią

foto: materiały prasowe Muzeum

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 16.03.2019
O której godzinie?
10:00
Za ile?
10 zł
Opis wydarzenia
W sobotę, 16 marca 2019, zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty w ramach programu do wystawy "Sztuka szczęśliwych ludzi – malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku", które odbędą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3.

Podczas zajęć będziemy tworzyć portrety sylwetowe, wycinać kolorowe wzory, rysować tuszem i piórem, projektować kolorowe projekty do najpiękniejszych baśni Andersena. Poznamy historię pisarza, którego dzieła zostały przetłumaczone na ponad 80 języków świata. Calineczkę, Królową Śniegu, Dziewczynkę z zapałkami i Ołowianego żołnierzyka, znają niemal wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzą o tym, że znany pisarz nie rozstawał się z nożyczkami. Wycinanki to jego druga, nieznana światu pasja.

Tworzył książki z obrazkami dla dzieci przyjaciół, w których umieszczał wycinki z gazet, oraz własne rysunki, wycinanki i zabawne komentarze czy wierszyki. Powtarzają się w nich często motywy obecne także w jego baśniach literackich: łabędzie, bociany, tancerki. Andersen również bardzo dużo rysował.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z Panem Andersenem, bo przygód nie zabraknie!

Zajęcia prowadzi: Agata Kamińska

Zapisy: a.kaminska@muzeum.szczecin.pl

Wstęp: 10 zł

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję