Czas zacząć długi weekend.
Piątek
1. Wystawowo
PEŁNIA – REALIZACJA to tytuł wystawy autorstwa Kaśki Szeszyckiej i Konrada Królikowskiego. Na ekspozycję składają się wielkoformatowe obrazy olejne, fotografie prezentowane w formie dużych light boxów oraz projekcje wideo. Wszystkie pokazują mieszkańców i miejsca w Rokicie, osadzie w gminie Przybiernów, w której mieszka Szeszycka. Częścią ekspozycji są również komentarze autorów. Dom: świat, z którego się wyrasta i do którego się wraca. Przyroda i kultura młodzieżowa. Awans społeczny, pragmatyzm oraz nihilizm i groteska. Antropologia i surrealizm. Pojęć pomocnych w odczytaniu treści wystawy jest więcej. Wielowymiarowość i zamierzona PEŁNIA zaznaczone są w tytule. Ale odnosi się on również do sugestywnego i wszechogarniającego przekazu uzyskanego z połączonych, współdziałających ze sobą mediów. Wystawa jest jak podróż i poruszanie się po wyśnionej osadzie.
2. Koncertowo - klubowo
Krytycy i dziennikarze muzyczni Piotra Bukartyka na próżno próbuja nazwać, przezwać, porównać i okrzyknąć. Bukartyk był już „poeta rocka” i „elektrycznym bardem”, co tylko szczątkowo i nad wyraz nieudolnie oddaje jego fenomen. Jego teksty to słowna mechanika precyzyjna, wyrazowa chirurgia plastyczna, literackie krawiectwo na najwyższym poziomie. Perfekcyjnie przycięte przez mistrza Bukartyka słowa leżą w każdej jego piosence jak ulał i – co bardzo ważne – znaczą, a znaczą dokładnie to, co znaczyć powinny.
Sobota
3. Koncertowo - komediowo
Zespół Bartka Walaszka, założyciela grupy artystycznej GIT PRODUKCJA autora popularnych kreskówek z serii „Kapitan Bomba” robi coś, czego jeszcze nikt w Polsce nie zrobił. Artyści założyli prawdziwy zespół z gatunku disco, nurt: polo. Każdy, kto ma poczucie humoru, doceni kunszt wykonawczy duetu Bracia Figo Fagot.
4. Art-rockowo
Art-rockowa, niemiecka grupa RPWL po raz pierwszy w Szczecinie.
5. Sportowo
Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do późnego popołudnia, ponieważ w programie jest aż 7 konkursów skoków o rosnącym poziomie trudności i wysokości przeszkód. W zawodach wezmą udział zawodnicy i konie z całego województwa zachodniopomorskiego reprezentujący wiele klubów jeździeckich. Dla porównania w poprzednich zawodach wzięło udział 60 zawodników na 80 koniach a publiczność obejrzała aż 169 przejazdów. W tym roku możemy również spodziewać się dużej liczby par biorących udział w zawodach, a tym samym wielu sportowych emocji. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina do kibicowania i podziwiania tej pięknej dyscypliny sportu! Ważne - wstęp na zawody wolny.
6. Kocio
Będziemy mogli podziwiać ponad 200 kotów każdego dnia. Dla rodziców którzy przyjdą z dziećmi i będą zmuszane przez swoje maleństwa, aby powrócić z wystawy z kotkiem to organizatorzy przygotowali taką możliwość w postaci malowanek buzi z podobizną kocich piękności. Stowarzyszenie miłośników kotów rasowych „Cat Club Pomerania – Szczecin zaprasza wszystkich miłośników zwierząt na dwu dniową Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych w Szczecinie.
7. Koncertowo - muzealnie
Baltic Neopolis Quartet kontynuuje bardzo udany cykl koncertów kameralnych w oddziałach Muzeum Narodowego w Szczecinie. Kolejny koncert odbędzie się 28 kwietnia w Gmachu Głównym Muzeum przy Wałach Chrobrego, gdzie sceneria i akustyka miejsca wyjątkowo sprzyja realizacji projektów muzycznych. Koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje stworzone specjalnie na tą okazję przez szczecińskiej vj’a PuH’a. Dla uczestników koncertu udostępnione zostaną sale wystawowe muzeum.
8. Teatralnie
Forma tego niezwykłego spektaklu-koncertu zasadza się na balansowaniu na pograniczu muzyki, teatru i performance'u. Wykonawcy delektują się archaicznym językiem polskim, jego barwą, kolorem i mistrzostwem muzycznej interpretacji. Z tego jakże odległego, wydawałoby się rejonu, wyłaniają się treści zaskakująco bliskie współczesnemu widzowi.
Niedziela
9. Leśnie
Wiosna to czas przebudzenia dla wszystkich istot. Słońce zaczyna grzać, śniegi topnieją i Puszcza Bukowa ożywa. Strumienie niczym krwioobieg rozprowadza po lesie życiodajną substancję jaką jest... woda. To właśnie woda i strumienie będą tematem przewodnim IX Wiosennego Rajdu Klubu Kniejołaza. Przejdziemy wielkimi dolinami potoków, zobaczymy ich źródła i ujścia. Dowiemy się, dlaczego niektóre znikają pod ziemią by pojawić się znowu lub nie pojawiają się już wcale. Oczywiście będzie również ognisko i konkurs. Zapraszamy na wycieczkę do pachnącej wiosną Bukowej Kniei.
10. Dziecięco
Zapraszamy na kolejną odsłonę Pajdokracji w Piwnicy Kany. Inspiracji szukać będziemy na australijskich bezdrożach, przeciętych niewidzialnymi “ścieżkami śpiewu”, mapą aborygeńskich wędrówek i mitów.Do Piwnicy Kany zapraszamy serdecznie dzieci w każdym wieku wraz z opiekunami :) Spotkanie jest bezpłatne.
Komentarze
0