Będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę stałą, wypróbować ponad dwieście eksponatów interaktywnych oraz wziąć udział w warsztatach w nowych pracowniach edukacyjnych. Morskie Centrum Nauki zaprasza wszystkich mieszkańców na Noc Naukowców.
Już w piątek, 29 września, Morskie Centrum Nauki otworzy swoje drzwi na dodatkowe, dwie wieczorne godziny, podczas których będzie można zwiedzić wystawę stałą. Tego wieczoru otwarte zostanie również planetarium, które zaprasza na „Spacer po niebie” oraz film „Explore”.
– Z powodu ograniczonej liczby miejsc na widowni konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja – informuje Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy MCN. – Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy nocplanetarium@centrumnauki.eu. Seanse zaplanowano o 20:30 oraz 21:30.
Jak w prawdziwym laboratorium
Jak dodaje Jarosław Dobrzyński, to nie koniec atrakcji. Program Nocy Naukowców w Morskim Centrum Nauki wzbogacą zajęcia w pracowniach edukacyjnych. – To tutaj tropiciele naukowych tajemnic będą mogli zrealizować swoje pasje badawcze – zachęca.
Edukatorzy pracowni biologiczno-chemicznej przygotowali zajęcia pod hasłem „H2O – ogarnij to!”, których uczestnicy będą mogli poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.
– Samodzielnie przeprowadzą doświadczenia, dzięki którym przekonają się jak fascynującym związkiem chemicznym jest woda – zapowiada Jarosław Dobrzyński. – Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 10 lat. Każdy uczestnik powinien przyjść z opiekunem.
Spróbują samodzielnego grawerowania
W Modelarni 2.0 edukatorzy poprowadzą „Warsztaty na medal!”. Podczas zajęć rodzinne duety będą miały okazję stworzyć na plastrach drewna medal według własnego pomysłu. Poznają technikę zdobienia oraz spróbują samodzielnego grawerowania.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. – Młodsze dzieci ze względów bezpieczeństwa nie mogą przebywać na terenie pracowni – podkreśla Jarosław Dobrzyński.
Eksperymenty z siłą
Natomiast edukatorzy z pracowni STEAM zapraszają tego wieczoru na zajęcia „Let’s play LEGO”. Uczestnicy warsztatów będą mieli szansę poeksperymentować z siłą i ruchem oraz zaobserwować zależności występujące między nimi. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
– Pracownia pozwoli również na zbadanie, jakie siły sprawiają, że narciarz zjeżdża w dół, co wpływa na jego ruch i jak ustawić kąt stoku, aby pomóc narciarzowi sięgnąć po mistrzostwo. Te zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 10 lat i dorosłych. Do tej pracowni każdy dorosły może przyprowadzić kilkoro podopiecznych – dodaje rzecznik prasowy MCN w Szczecinie.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest jednak ograniczona – zgłoszenia należy wysyłać na adres edukacja@centrumnauki.eu.
– W przypadku zajęć kierowanych do dzieci, prosimy o podanie ich wieku. Decyduje kolejność zgłoszeń. Będziemy zwrotnie informować o zakwalifikowaniu się na zajęcia – informuje Jarosław Dobrzyński.
Komentarze
4