Obszerne tarasy z widokiem na Szczecin, dwupoziomowe wnętrze, dźwiękoszczelne okna, ogrzewanie podłogowe, wideodomofony – m.in. takie udogodnienia znajdziemy w ekskluzywnych mieszkaniach w Czarnej Perle. Apartamentowiec jest już na półmetku budowy. Trwa wylewanie betonu pod budowę trzech najwyższych kondygnacji, rozpoczęto też prace nad elewacją obiektu
Czarna Perła powstaje przy al. Niepodległości 26 oraz przy ul. Tkackiej w miejscu popularnego kiedyś Baru Extra. Będzie to budynek o zróżnicowanej wielkości – wyższy od frontu, niższy od tyłu. Do tej pory wybudowano sześć z dziewięciu pięter. Rozpoczęły się również prace nad elewacją budynku. Będzie w niej dominować czarne szkło. Montowane są też akustyczne okna, które wygłuszają uliczne hałasy.

- Choć na górnych kondygnacjach trwa betonowanie, na dole ekipa budowlana już pracuje nad fasadą budynku i montuje okna. Pozwala to na optymalne wykorzystanie czasu i ukończenie inwestycji w terminie – mówi Maciej Ekstedt, członek zarządu głównego wykonawcy - firmy Prime Construction.


foto: Andrzej Golc

Nietypowa budowa
Inwestycja jest nietypowa również ze względu na fakt, że budowlańcy nie posiadają miejsca na składowanie materiałów. Z przodu i z tyłu budynku znajdują się chodniki i ulice, a po bokach apartamentowiec sąsiaduje bezpośrednio z innymi budynkami.

- Ze względu na brak placu budowy wszystkie materiały są na bieżąco dostarczane transportami, dostawy przyjmowane są z ulic. Praca w takim trybie jest wyzwaniem, gdyż nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek opóźnienia czy przestoje w budowie – dodaje Ekstedt.


foto: Andrzej Golc

Blisko 70 ekskluzywnych mieszkań
W Czarnej Perle znajdzie się 68 nowoczesnych lokali mieszkalnych o powierzchni od 40 do 100 m kw., wśród nich także apartamenty dwupoziomowe. Lokale na wyższych kondygnacjach będą posiadały obszerne tarasy z widokiem na Szczecin.

W mieszkaniach zastosowano ogrzewanie podłogowe, a dodatkowo w 44 lokalach zamontowano tzw. klimakonwektory podłogowe, czyli urządzenia służące do chłodzenia lub dogrzewania mieszkań.

- Chłodne bądź ciepłe powietrze z grzejników kanałowych zlokalizowanych w podłodze przy oknach będzie dystrybuowane bezpośrednio na środek pomieszczenia. Urządzenia są bezszumowe i znajdują się w podłodze, dzięki czemu nie zajmują przestrzeni użytkowej – wyjaśnia Sławomir Pyza, kierownik projektu. Ogrzewanie jest miejskie, a temperaturę w mieszkaniach reguluje się za pomocą elektronicznych modemów zamontowanych na ścianach.


foto: Andrzej Golc

Na parterze i pierwszym piętrze budynku znajdować się będzie przestrzeń handlowo-usługowa. Oddzielono ją od strefy mieszkalnej wejściem z osobnej klatki, przy którym obowiązywać będzie kontrola dostępu. Każde z mieszkań posiadać będzie również wideodomofon.

Kiedy koniec budowy?
Zakończenie inwestycji planowane jest na marzec 2018 roku. Inwestorem jest spółka Idea-Inwest, projekt wykonało biuro architektoniczne Dedeco. Generalnym Wykonawcą obiektu jest szczecińska firma Prime Construction, która realizowała w Szczecinie projekty m.in. dla takich inwestorów jak Puccini, Animex, KK Windsolutions czy Drobimex.


foto: Andrzej Golc