spektakle i opery

Crazy for You

foto: Ł. Szełemej©Opera na Zamku

Zobacz na mapie
Inne daty

10.01.2020 19:00

11.01.2020 19:00

12.01.2020 18:00

Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 10.01.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
40 - 100 zł
Opis wydarzenia
Opera na Zamku zaprasza na szaloną komedię muzyczną Gershwinów. Spektakl otrzymał nagrodę publiczności "Bursztynowy Pierścień 2017" w kategorii "Spektakl roku" oraz XII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za Najlepsze Kostiumy dla Agaty Uchman i Macieja Glazy dla Najlepszego tancerza w pozostałych formach tanecznych za układy stepu!

 

Bohater musicalu „Crazy for You” zamienia broadwayowskie neony, blichtr Nowego Yorku i pieniądze na przaśną wioskę w stanie Nevada. Powód? Jak to często bywa – miłość. Bobby’ego czekają w Deadrock niezbyt rozgarnięci kowboje i podupadły teatr, który młody człowiek chce postawić na nogi. Jego perypetie w zaczarowanej scenerii Mariusza Napierały i kostiumach Agaty Uchman, nagrodzonej Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury do obejrzenia w Operze na Zamku!

Duża dawka kolorów, świateł, fantastycznego tańca, śpiewu, zabawnych dialogów, stepu i wpadających w ucho wspaniałych melodii George’a Gershwina – gwarantowana! Czarujący musical „Crazy for You” zamieni każdy ponury zimowy wieczór w zabawę, po której pozostaniecie Państwo na długo w doskonałym nastroju.

 

Najwspanialsza klasyka gatunku. Musical, który nawiązuje do najlepszych tradycji „Złotych czasów Broadwayu” lat 20. i 30. Ciekawa fabuła, zabawne dialogi i całe mnóstwo najpiękniejszej muzyki George'a Gershwina to przepis na hit, który tak czaruje widzów na całym świecie.

Historia miłości bogatego chłopaka z Nowego Yorku, a raczej syna bogatej matki, który ponad wszystko ukochał taniec, śpiew i muzykę oraz prostej dziewczyny z Nevady - córki byłego dyrektora upadłego teatru… Brzmi banalnie, jednak fabuła ta, którą śmiało można określić komedią muzyczną, naszpikowana jest pełnokrwistymi postaciami, przewrotnymi sytuacjami oraz olbrzymią ilością śpiewu i tańca.

To wszystko powoduje, że śmiało już teraz – 25 lat po premierze światowej możemy uznać dzieło braci Gershiwnów (brat George'a – Ira jest autorem tekstów piosenek) za ponadczasowe i jedno z najważniejszych przedstawień musicalowych w historii. Dlatego z przyjemnością zapraszamy Państwa już dzisiaj do naszej Opery, gdzie twórcy spektaklu czekają wraz z solistami, orkiestrą, tancerzami oraz aktorami polskich scen musicalowych wybranymi w drodze ogólnopolskiego castingu. Franz Schubert powiedział kiedyś: "Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach". Crazy for You zostało stworzone właśnie po to, a my przygotowujemy je specjalnie dla Państwa!


Reżyseria: Jerzy Jan Połoński

Kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk

Choreografia: Jarosław Staniek

Scenografia: Mariusz Napierała

Kostiumy: Agata Uchman

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję