Nowa pracownia gastronomiczna, która pozwoli studentom dietetyki na praktyczne zdobywanie wiedzy i nowy kierunek podyplomowych o indyjskiej medycynie naturalnej. Collegium Balticum zaprasza studentów do wspólnej podróży ku zdrowiu i harmonii.

– To nasz wkład, aby studenci byli doskonale przygotowani do wejścia na rynek pracy – podkreśla rektor dr Małgorzata Hermanowicz.

Z nowoczesnej sali gastronomicznej będą korzystać studenci dietetyki zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia.

– Nasi studenci będą przygotowywać tutaj zdrowe potrawy, analizować żywność, a także omawiać procesy technologiczne w jej produkcji – opowiada Daria Szulim, menadżer kierunku dietetyka.

Otwarciu nowej sali towarzyszyły warsztaty kulinarne, które przeniosły uczestników w świat tradycyjnej medycyny indyjskiej - ajurwedy. I to nie bez powodu, bowiem w październiku tego roku pierwsi dyplomanci rozpoczną studia na kierunku „ajurweda”. Nabór wciąż trwa.

– Edukacja na temat tej medycyny będzie prowadzona z wielkimi znawcami Ajurwedy, najlepszymi lekarzami i terapeutami z najlepszego szpitala w Indiach. Te studia będą edukowały osoby, które nie tylko mają chęć, ale i potrzebę zadbania o siebie – zapowiada Monika Karolczuk, ekspert i terapeuta ajurwedy.