O tym, dlaczego nie warto bać się zatrudniania osób z epilepsją, co to za choroba, jakie pracodawca może otrzymać dofinansowanie oraz jak efektywnie współpracować z chorymi opowiadają rozmówcy podcastów realizowanych przez Fundację Normalnie w ramach EPI-AKCJI.
Pierwszy odcinek skupia się na tematyce dofinansowań, które pracodawca może otrzymać na wyposażenie stanowiska pracy oraz w ramach refundacji kosztów szkolenia pracownika z epilepsją. Ponadto może liczyć na dofinansowanie do wynagrodzenia takiego pracownika, przy czym epilepsja jest schorzeniem specjalnym, za które przysługuje wyższa kwota zwrotu dla pracodawcy. Gościnią podcastu jest Julita Stańczuk – wieloletnie kadrowa, która wspiera pracodawców w pozyskiwaniu dofinansowań.
Druga publikacja poświęcona jest wprowadzaniu pracowników z epilepsją do środowiska pracy w dużych firmach. O sposobach na efektywną współpracę na linii pracodawca-chorujący pracownik i wzajemnych relacjach opowiada Joanna Korpowska, dyrektor HR Inclusion. Jak podkreśla, wiele organizacji chce zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami, ale nie wie jak.
W trzecim podcaście tematykę dostępności w miejscu pracy porusza Katarzyna Wronowska-Białecka. Ekspertka od dostępności przedstawia korzyści pozafinansowe z zatrudnienia osoby z epilepsją, fakty i mity o tej owianej tajemnicą chorobie oraz opowiada o tworzeniu warunków pracy pod kątem osób z epilepsją.
W ostatnim podcaście gościnią jest doktor nauk medycznych lekarz neurolog Hanna Podraza. Opowiada o chorobie z medycznego punktu widzenia - jej przyczynach, przebiegu i leczeniu oraz o ważnej roli terapeutycznej pracy w życiu osób chorujących.
Podcasty dostępne są na stronie https://fundacjanormalnie.pl/podcasty/.
Komentarze
4