Wprowadzenie do systemu Bike_S rowerków miejskich dla dzieci to jedna z propozycji zgłoszonych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jej pomysłodawcy proponują także zakup 20 tandemów oraz pięciu kolejnych stacji dla dorosłych.
Projekt zakłada uzupełnienie sieci szczecińskiego roweru miejskiego o sześć stacji z rowerkami dziecięcymi „BikuŚ”. Jednoślady miałyby być dostępne w każdej dzielnicy Szczecina. Pomysłodawcy chcieliby, aby stacje powstały w miejscach rekreacyjnych, tj. przy Stawie Brodowskim na Niebuszewie, przy Jeziorku Słonecznym na Gumieńcach, przy Arkonce, Jasnych Błoniach, w pobliżu stacji park Majowe na prawobrzeżu oraz przy Rubinowym Stawie. Rowerki byłyby dostępne w dwóch rozmiarach: dla dzieci od 4 lat i powyżej 110 cm wzrostu oraz dla dzieci od 6 lat i wzroście powyżej 120 cm.
W planach jest także zakup tandemów oraz budowa kolejnych pięciu standardowych stacji rowerowych. Ich lokalizacje to: ul. Lwowska/Krakowska, kąpielisko Arkonka, skwer im. płk. Kuklińskiego, park Majowe i Rubinowy Staw.
- W zeszłym roku Warszawa wprowadziła tandemy miejskie. Był to wspólny pomysł miasta z firmą Nextbike, który przerósł ich oczekiwania. Do tego pomysłu podchodzimy ostrożnie – w ramach projektu proponujemy zakup 20 tandemów – informuje Wilkocki.
Szacunkowy koszt projektu to 1,2 mln złotych.
To już IV edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem do zagospodarowania jest 7 mln złotych. Pomysły, na co wydać te pieniądze mieszkańcy mogą zgłaszać do 25 września. Szczegóły tutaj
Komentarze
0