Były warsztaty z tworzenia kokard w barwach narodowych, gry i animacje, zagadki i quizy oraz seanse w dawnym kinie “Delfin”. Mieszkańcy Szczecina tłumnie zebrali się w sobotę w nowej siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie wspólnie świętowali 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego do siedziby Urzędu Marszałkowskiego zaprosił marszałek Olgierd Geblewicz, by świętować radośnie i rodzinnie. Na najmłodszych czekały rzemieślnicze warsztaty, konkursy i quizy, malowanie twarzy oraz słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej. Nie zabrakło ciepłego posiłku w postaci grochówki.

Urząd marszałkowski przygotował także seanse w danej sali kultowego kina “Delfin”. Patriotyczny repertuar składał się z trzech produkcji - “Szaleńców” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego, “Piłsudskiego” w reżyserii Michała Rosy oraz “Szkiców z Polski” w reżyserii Maurice Bekaert. Wstęp przed filmami wygłosił dziennikarz i miłośnik klasyki filmowej Krzysztof Spór.