Spacer po barokowym Szczecinie, wykład o „Światowych podróżach Stoewera”, a może spływ kajakowy rzeką Iną? Nie trzeba wcale wyjeżdżać z miasta i regionu, aby przeżyć weekend pełen wrażeń. Pomocna w zaplanowaniu atrakcji może okazać się platforma tourszczecin.eu, która w jednym miejscu zbiera informacje o wszystkich wydarzeniach w mieście i okolicach.

– Korzystając z ładnej pogody, polecamy wszelkie wycieczki, które łączą w sobie poznawanie historii wraz z obcowaniem z naturą – zachęca Celina Wołosz, rzecznik prasowa miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

A tych jest naprawdę sporo.

Od spacerów poprzez Noc Muzeów aż po spływy kajakowe

Jednym z wielu wartych polecenia jest organizowany w najbliższy weekend spacer po barokowym Szczecinie.

– To będzie prawdziwa podróż w czasie. Przewodnicy, którzy organizują wydarzenie, wcielą się w rolę XVIII-wiecznych mieszkańców miasta i opowiedzą swoje historie mieszkańcom – zapowiada Celina Wołosz.

Kolejną jest wycieczka połączona ze zwiedzaniem Wieży Bismarcka. Co ważne, oprowadzania z przewodnikiem mają miejsce praktycznie w każdy weekend.

– Do Wieży Bismarcka mamy łatwy dojazd tramwajem linii nr 6. Będąc już u stóp monumentu możemy dodatkowo podziwiać piękną panoramę Szczecina. Na miejscu warto także wybrać się jeszcze na spacer do Uroczyska Kupały – zachęca Celina Wołosz.

W najbliższy weekend organizowany jest również spływ kajakowy rzeką Iną. To okazja, aby zwiedzić okolice w kierunku Goleniowa.

– Nie zapominajmy o zbliżającej się Nocy Muzeów, w ramach której niemalże wszystkie instytucje będą otwarte dla odwiedzających za darmo – dodaje rzecznik prasowa ŻSTW. – Ze swojej strony polecamy wykład „Światowe podróże Stoewera” w Muzeum Techniki i Komunikacji.

Znacznie ułatwia zwiedzanie Szczecina

To tylko część atrakcji, która w ten weekend będą organizowane w Szczecinie. Pomocna w ich wyszukiwaniu może okazać się nowa platforma tourszczecin.eu, roboczo nazywana Wycieczkownikiem. Turyści i mieszkańcy mogą znaleźć tutaj wszystkie wydarzenia - nie tylko spacery z przewodnikami, ale i oprowadzania po zabytkach, rejsy, wycieczki rowerowe, wystawy.

– Wycieczkownik jest narzędziem, które znacznie ułatwia zwiedzanie Szczecina, dlatego też cieszy się zainteresowaniem wśród odbiorców. Do Centrum Informacji Turystycznej przychodzą turyści, którzy korzystają z tego narzędzia i bardzo sobie je chwalą. Dotyczy to zarówno polskich turystów, jak i tych zagranicznych – mówi Celina Wołosz.

Wyszukiwanie zajmuje tylko kilka sekund

Platforma jest dostępna w trzech językach – polskim, niemieckim i angielskim. Dzięki sortowaniu i filtrowaniu zasobów, wyszukiwanie jest łatwe i przyjemne. Wystarczy tylko wybrać interesującą nas datę, kategorię (pieszo, rower, bus, statek), język.

Po kilku sekundach wygenerowana zostanie lista ze wszystkimi atrakcjami, które tego dnia czekają w Szczecinie, choć nie tylko. Wycieczkownik posiada również informacje o wydarzeniach organizowanych w okolicach, po niemieckiej stronie.

– Ma nieograniczone możliwości dodawania wycieczek, a użytkownicy mogą wybierać spośród naprawdę bogatej oferty – podkreśla nasza rozmówczyni. – W zależności od obłożenia i aktywności przewodników, w jednym tygodniu jest ich więcej, w kolejnych mniej.

Wycieczkownik dostępny jest pod adresem tourszczecin.eu. Został zrealizowany w ramach projektu pn. Szczecin Tours Planner. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pomerania.

www.tourszczecin.eu