Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w biznesie? Co zrobić, by zatrzymać talenty? Jak poradzić sobie z 10 narodowościami w jednym zespole? To tylko niektóre tematy, które pojawią się podczas Konferencji Szczecin Biznes & HR organizowanej przez firmę LSJ HR Group. Wydarzenie odbędzie się w środę, 22 maja, w hotelu Courtyard by Marriott Szczecin City na Bramie Portowej.

LSJ HR Group to szczecińska firma HR-owa, działającą na rynku od 2002 roku. Współpracuje zarówno z firmami lokalnymi, jak i wielkimi międzynarodowymi korporacjami. W kalendarz szczecińskich wydarzeń biznesowych na trwałe wpisały się już konferencje, które cyklicznie organizują od 7 lat.

– Zapraszamy do Szczecina menadżerów, mentorów i trenerów, których obecności nie powstydziłyby się agendy najbardziej prestiżowych wydarzeń w Warszawie. Wszystko po to, by wynieść wasz biznes o kilka poziomów wyżej! – podkreślają organizatorzy.

Przyjadą prelegenci doskonale znani w świecie biznesu

W tym roku wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: dr Maciej Kawecki, popularyzator naukowy, Cyfrowy Ambasador Unii Europejskiej; dr Robert Gwiazdowski, profesor Uczelni Łazarskiego, adwokat, doradca podatkowy, znany ostatnio również z autorskiego programu na Kanale Zero; Marek Zmysłowski, przedsiębiorca, inwestor, autor bestsellerowej książki „Chasing Black Unicorns.

Całość poprowadzi Beata Tadla, doświadczona dziennikarka radiowa i telewizyjna, znana z najważniejszych programów informacyjnych i publicystycznych.

Wydarzenie zarówno dla specjalistów HR, kadry zarządzającej, jak i właścicieli przedsiębiorstw

Celem konferencji jest dyskusja, wymiana doświadczeń i kreowanie nowych pomysłów. Skierowana jest do szerokiego grona osób funkcjonujących na co dzień w biznesie:

– specjalistów HR, dążących do rozwoju profesjonalnego poprzez poszerzanie kompetencji

i wdrażanie nowych, wartościowych rozwiązań w organizacjach;

– liderów, którzy mają realny wpływ na kształtowanie strategii oraz kultury organizacyjnej,

zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na temat najnowszych trendów w zarządzaniu, leadershipie oraz integracji biznesu z najnowszymi praktykami HR;

– wizjonerów biznesowych, właścicieli przedsiębiorstw, dyrektorów zarządzających cz kierowników zespołu, szukających inspiracji do działania.

– Ponadto, w tym roku podjęliśmy współpracę z Malwiną Pasierbską, studentką Akademii Sztuki w Szczecinie, która odpowiedzialna jest za naszą identyfikację wizualną - efekty widać na najnowszej stronie www.biznes-hr.pl. Tegoroczna konferencja oferuje zatem jeszcze dodatkową wartość –promocję talentów i realne wsparcie w debiucie na rynku pracy – podkreślają przedstawiciele LSJ HR Group.

Jak kupić bilety?

Bilety na konferencję można nabyć bezpośrednio u organizatora, pisząc na adres: ksidorowicz@lsj.pl lub dzwoniąc pod numer: +48 519 178 269. Jest też strona z biletami - https://app.evenea.pl/event/sbhr2024/.

Prelegenci Konferencji Szczecin Biznes & HR:

Dr Maciej Kawecki: Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy – powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie, którym powinien pozytywnie zmieniać świat.

Prelekcja: AI w biznesie. Przed nami ewolucja czy rewolucja?

Temat sztucznej inteligencji jest w tej chwili gorący, gdyż AI dotyka praktycznie każdego obszaru życia człowieka. Przedsiębiorcy będą musieli się dostosować – to jest pewne, gdyż sztuczna inteligencja prędzej czy później, ale zapewne prędzej, dotknie obszaru ich działania. Co więc powinni przede wszystkim zrobić? Poznać to zagadnienie i nie obawiać się go.

Zuzanna Skalska: Ekspert ds. strategicznych innowacji, partner założycielski 360Inspiration, współzałożyciel FutureS Thinking Group. Łączy ludzi i nieoczywistości. Prowokuje spekulatywne myślenie.

Prelekcja: Podróż oniryczna - w poszukiwaniu zaufania czyli jak przetrwać w dynamicznym świecie?

Wykład ten będzie swoistą podróżą po zmianach i trendach, o których Zuzanna Skalska na co dzień rozmawia z liderami i przedsiębiorcami. Jak sama mówi: “Znajdujemy się w miejscu, gdy kształtuje się nowa era, powstaje nowy porządek, za którym musimy nadążyć, dostosować się. Będziemy rozmawiać szczerze, może nawet brutalnie - ale taka właśnie jest rzeczywistość”.

Dr Robert Gwiazdowski: Dr hab. nauk prawnych, Profesor Uczelni Łazarskiego, adwokat, doradca podatkowy, oraz wieloletni Prezes Centrum i. Adama Smitha. Autor wielu książek w tym ostatniej z 2023 roku „(Nie)Praworządność”. Prowadzi również wideoblogi na Interii i w Kanale Zero.

Prelekcja: Ekonomia w służbie biznesu przyszłości - perspektywy i wyzwania

Wyobraźcie sobie fascynującą misję do ekonomii przyszłości. Ta prelekcja jest jedyną taką okazja do zajrzenia w świat najnowszych trendów i koncepcji, które będą kształtować biznes w nadchodzących latach. Dr Robert Gwiazdowski przedstawi tajniki strategii, które pomogą każdej firmie przetrwać i rozkwitnąć w dynamicznym środowisku gospodarczym. Rozważymy nie tylko wyzwania, ale także możliwości, jakie niesie ze sobą nowa era ekonomiczna.

Tina Sobocińska: Założycielka HR4future. HR Director z ponad 20-letnim doświadczeniem (PwC, DHL, Schneider Electric, Sanofi Aventis). Pasjonatka i doradczyni HR. Liderka i uczestniczka networków. Rewolucjonistka branży ludzko-relacyjnej.

Prelekcja: Praca przyszłości. Jak zatrzymać talenty?

Rynek pracy jest niezwykle dynamicznie zmieniającym się środowiskiem. Zarówno pracownicy jak i pracodawcy stają co chwilę przed nowymi wyzwaniami. I właśnie o tym porozmawiamy na konferencji - o wyzwaniach, o zmianach, potrzebach. Poruszymy tematy ważne - w praktyce i w teorii, pobawimy się danymi, ale przede wszystkim wyjdziemy uzbrojeni w nową wiedzę - jak to zrobić, aby przyciągnąć pracowników właśnie do nas.

Marek Zmysłowski: Przedsiębiorca, inwestor, autor bestsellerowej książki „Chasing Black Unicorns”, a z pochodzenia – koszalinianin. Obecnie tworzy i rozwija firmę Samana Group, która buduje prywatne miasto w Dominikanie.

Prelekcja: Jak sobie (nie)radziłem z 10 narodowościami w jednym zespole

Jak poradzić sobie z 10 narodowościami w jednym zespole? Niewiele osób tego doświadczyło, ale właśnie tak wyglądać będzie przyszłość rynku pracy, również w naszym regionie. Marek Zmysłowski nie tylko miał okazję zobaczyć, jak współpracuje się z tyloma nacjami, ale także - takim środowiskiem zarządzać. Jego międzykontynentalne doświadczenie biznesowe pozwoli nam na przyjrzenie się wyzwaniom i szansom, którym już za moment będziemy musieli stawić czoła.

Dr Paweł Fortuna: Psycholog i trener biznesu z 25-letnim doświadczeniem w pracy z liderami. Badacz i wykładowca (m.in. na ALK i SWPS). Autor i współautor kilkunastu książek, w tym współredaktor pierwszego w Polsce podręcznika akademickiego „Psychologia biznesu”.

Prelekcja: Janusowe oblicze sukcesu: Optymalne łączenie jasnej i ciemnej strony osobowości

Wystąpienie jest zaproszeniem do wspólnej refleksji nad kształtowaniem optymalnego układu cech człowieka biznesu, które sprzyjają osiąganiu sukcesów i osobistej satysfakcji. Przyjrzymy się wynikom badań, w których dowiedziono, że istnieje wiązka atrybutów, które predysponują człowieka do pięcia się po szczeblach kariery i realizacji własnych celów. Określa się ją mianem „ciemnej triady osobowości”.

Bartosz Kapczyński: Członek Zarządu i Dyrektor Sprzedaży Grupy LUX MED. Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Posiada także tytuł Master of Arts in Financial Services (MAFS) uzyskany w Bornemouth University w Wielkiej Brytanii.

Prelekcja: Czy zdrowy pracownik się opłaca? Troska o zdrowie pracowników eliminuje ukryte koszty pracodawców

Prowadząca - Beata Tadla: Dziennikarka radiowa i telewizyjna. Z mediami związana od 1991 roku. Autorka czterech książek. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS. Zdobywczyni m.in. prestiżowego tytułu „Mistrz mowy polskiej”. Obecnie gospodyni „Pytania na Śniadanie” w TVP2.