inne

ARTplanety w Pałacu pod Globusem [masa ciekawych warsztatów]

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Pałac pod Globusem, pl. Orła Białego 2
Kiedy?
Sobota, 29.06.2019
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Sobota, 29.06.2019
Do której godziny?
14:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Rada Osiedla Stare Miasto we współpracy z Fundacją Akademii Sztuki w Szczecinie Academia Nova zapraszają mieszkańców Starego Miasta i wszystkich chętnych do wspólnej zabawy podczas warsztatów artystycznych. Spotkajmy się w sobotę 29 czerwca w Pałacu pod Globusem Akademii Sztuki w Szczecinie, przy pl. Orła Białego 2, który w tym dniu stanie się centralną gwiazdą, wokół której krążyć będą ARTplanety.

 

W ramach warsztatów artystycznych proponujemy wizytę na następujących planetach:

Planeta Szalonych Filmowców - prowadzący Paweł Kula

godz. 10.00-12.00, sala 223

Na tej planecie poznacie podstawowe triki animacji poklatkowej z wykorzystaniem aparatów cyfrowych. Zrobicie kilka sekwencji kilkudziesięcio-kilkuset obrazkowych zawierających proste efekty: poruszanie się "martwych" przedmiotów, pojawianie się i znikanie, unoszenie się w powietrzu, nienaturalne ruchy ciała.

Planeta Odkrywców - prowadzący Tomek Świtalski

godz. 10.00 i 11.30, zbiórka w holu I piętro

Na tej planecie rozwiązując zadania, będziecie wchodzili w różne role: projektantów, architektów, filmowców. Niczym detektywi zbadacie przestrzenie Pałacu pod Globusem, czyli miejsca, w których mogą czaić się sztuka i świetne pomysły. Z pewnością każdy z Was po wykonaniu zadań odkryje w sobie moc tworzenia.

Planeta Kreacji Plastycznych - prowadzący Olga Kiedrowicz-Świtalska / Kamila Osowicz

godz. 11.00-13.00, Centrum Przemysłów Kreatywnych, II p., sala 212

Na tej planecie będziecie mogli projektować, komponować, malować, jednym słowem tworzyć. Efekty pracy będzie można zabrać ze sobą, ponieważ za płaszczyznę pracy posłużą bawełniane torby. Zrobicie oryginalne graki wykorzystując technikę kolażu – komponując obraz za pomocą różnych materiałów, narzędzi i tworzyw.

Planeta Dźwięków

godz. 11.00-12.30, Ogród Zimowy

ZABAWY RUCHOWE - prowadzący Iwona Wierzbicka

Planeta Dźwięków to miejsce zabaw ruchowych i śmiesznych kroków przy muzyce. Tańce kosmiczne i zagadki muzyczne, czyli zabawa i nauka w jednym. Na tej Planecie poznacie możliwości własnego ciała i sprawności nóg.

godz. 12.30-14.00, sala Teatralna

PERKUSJA W ROLI GŁÓWNEJ - prowadzący Rafał Krzanowski Agogo, tamborim, chocalho, caixa, repinique, sudro – słowa obco brzmią, ale dźwięki już nie. Poznacie proste, podstawowe sambowe zagrywki rytmiczne i to bez czytania z nut. Na pewno wzbudzicie furorę przy lądowaniu, bo dacie pokaz dla całego osiedla.

Planeta Wyobraźni

CZYLI JAK MOŻNA OSZUKAĆ ZMYSŁY - prowadzący Radek Nagay

godz. 12.00-14.00, sala 105

Wirtualna rzeczywistość płata figle, a co się stanie, gdy założymy trójwymiarowe gogle? Zakładając nowoczesne okulary Oculus Rift znajdziecie się w innym świecie i innej przestrzeni. Świetna zabawa i nauka w jednym.

Będzie możliwość zmiany planety, bądź pozostanie w wybranej na dłużej. Organizatorem wydarzenia jest Rada Osiedla Stare Miasto we współpracy z Fundacją Akademii Sztuki w Szczecinie Academia Nova.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję