koncerty

Anna Jurksztowicz | Krzesimir Dębski

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 17.03.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
30 - 70 zł
Opis wydarzenia
Piosenki Anny Jurksztowicz w aranżacjach na orkiestrę.

ARTYŚCI:

Orkiestra Filharmonii w Szczecinie

Anna Jurksztowicz - śpiew

Andrzej Ballo- gitara

Arkadiusz Wiech - gitara

Bartek Stuchlik – kontrabas

Sławomir Berny - perkusja

Krzesimir Dębski - fortepian, skrzypce, dyrygent

Anna Jurksztowicz – wokalistka jazzowa pochodząca ze Szczecina, a prywatnie żona kompozytora, skrzypka jazzowego i dyrygenta Krzesimira Dębskiego. Jako solistka debiutowała w 1985 roku na 22. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zdobyła pierwsze miejsce.

Współpracowała z wieloma zespołami jazzowymi specjalizującymi się w muzyce gospel i spiritual, a także w programach dla dzieci. Jest również producentką muzyczną, wydaje m.in. albumy poświęcone muzyce współczesnej.

Krzesimir Dębski – kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer. Studiował kompozycję i dyrygenturę w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Do lat osiemdziesiątych rozwijał przede wszystkim karierę koncertową, m.in. jako lider zespołu jazzowego String Connection. Obecnie skupia się na twórczości kompozytorskiej. Największą popularność przyniosła mu muzyka do filmów, m.in. „Ogniem i mieczem”, „Syberiada 1920”, „Bitwa warszawska”, „Magiczne drzewo”, oraz spektakli teatralnych, jest także autorem popularnych piosenek.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję