koncerty

AMFITEATR JAZZ CAFÉ 2019 | koncerty w Teatrze Letnim

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 28.07.2019
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Bardzo popularny cykl koncertowy realizowany nieprzerwanie od 2012 roku w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Koncerty odbywają się w okresie wakacji, w letnie niedzielne popołudnia na scenie amfiteatru, przypominając dawne letnie koncerty promenadowe. W ramach tego cyklu zorganizowano dotychczas ponad 30 koncertów bardzo znanych polskich i zagranicznych artystów, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. W 2019 roku proponujemy organizację, w kolejne niedziele lipca, 4 koncertów następujących wykonawców:

 

1. 2019-07-07 MAŁGORZATA JARMOC & FRIENDS (Szczecin)

2. 2019-07-14 LESZEK KUŁAKOWSKI & JOANNA KNITTER

3. 2019-07-21 FREE BLUES BAND (Szczecin)

4. 2019-07-28 PRZEMEK RAMINIAK QUARTET

7 lipca

MAŁGORZATA JARMOC & FRIENDS (Szczecin)

Małgorzata Jarmoc - to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt.

W koncercie wystąpią: Małgorzata Jarmoc – wokal, Wojciech Rapa – gitary, Marek Kazana – skaofony, Janusz „Kanapa” Jędzrejewski – bas, Kuba „Fiszka” Fischer – perkusja. W trakcie koncertu Małgosia zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych i popularnych piosenek i melodii w jazzowych interpretacjach.

14 lipca

LESZEK KUŁAKOWSKI TRIO & JOANNA KNITTER

Leszek Kułakowski - kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”. Kompozytor ponad 150 utworów jazzowych na zróżnicowane obsadyinstrumentalne i instrumentalno-wokalne, od zespołów jazzowych po big-bandy i orkiestry symfoniczne. Kułakowski tworzy także muzykę współczesną, jest zwany guru „trzeciego nurtu” – łączącego muzykę współczesną z jazzem. Leszek Kułakowski jest prof. dr hab. Akademii Muzycznej w Gdańsku, prowadząc klasę kompozycji, a także kierownikiem i założycielem kierunku „Jazz i muzyka estradowa” Akademii Muzycznej w Gdańsku. Fascynacja muzyką i osobowością Krzysztofa Komedy inspiruje Kułakowskiego do organizacji Komeda Jazz Festival w Słupsku i Gdańsku, by kultywować i rozwijać twórczo dzieło Krzysztofa Komedy, zwanego „Chopinem Jazzu”. Organizuje jedyny konkurs kompozytorski dla twórców zafascynowanych fenomenem jazzu - Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy.

Podczas koncertu Leszek Kułakowski Trio w składzie: Leszek Kułakowski – piano, Piotr Kułakowski – kontrabas, Tomasz Sowiński – perkusja wystąpi z towarzyszeniem młodej wokalistki Joanny Knitter. Zespół zaprezentuje utwory z najnowszej wspólnej płyty „Love Songs”.

21 lipca

FREE BLUES BAND

Grupa bluesowa grająca juz ponad 30 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory J.Hendrix’a oraz Deep Purple.

Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na, których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Grupa przez wiele lat koncertowała jako zespól towarzyszący Tadeuszowi Nalepie oraz Stanowi Skiby`emu, Leszkowi Cichońskiemu, Carlosowi Johsonowi czy z Janem „Izbą” Izbińskim i Sławkiem Wierzcholskim. Grali także z takimi artystami jak Taj Mahal, Chris Farlowe (Colosseum), Steve Mors i Ian Paice (Deep Purple) i inni. Otwierali koncerty w Polsce między innymi: Deep Purple, Johna Scofielda, Scotta Hendersona, Johna Mayala, The Animals oraz Johnnego Winter`a. Skład zespołu: Andrzej Malcherek – gitara, wokal, Agnieszka Malcherek – organy Hammonda, Dariusz „Kaziu” Kamiński – perkusja, Mateusz Pawelec – gitara basowa.

28 lipca

PRZEMEK RAMINIAK QUARTET

Przemysław Raminiak lider zespołu, pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. W 1977 roku. Był współzałożycielem tria RGG, z którym występował przez prawie piętnaście lat, nagrywając pięć wysoko cenionych albumów. Jego melodyjne kompozycje i zamiłowanie do nastrojowych klimatów ukształtowały brzmienie zespołu. W 2015 roku zadebiutował płytą Locomotive nagraną z własnym Przemek Raminiak Quartet.

Urodził się w Gorzowie Wlkp. i tam w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Pochodzi z artystycznej rodziny, jego matka jest plastykiem, a ojciec muzykiem. Jak sam wspomina „W mojej pamięci na zawsze pozostaną obrazy i dźwięki biesiad, które odbywały się w moim rodzinnym domu. Podczas takich spotkań, jeszcze jako szkrab, skradałem się pod kuchenny stół, by posłuchać wspólnego muzykowania moich rodziców i ich przyjaciół”. „Przemek Raminiak Quartet” w składzie: Przemek Raminiak - instrumenty klawiszowe, Tomasz Wendt - saksofony, Bartosz Kucz - gitara basowa, Maciej Burzyński - perkusja.

Więcej na: www.zsj.com.pl

Organizator: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe

Partner: Gmina Miasto Szczecin

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję