Biura w nowoczesnym kompleksie przy Bramie Portowej będzie miał Fundusz Pomerania Sp. z o.o. To lider na rynku poręczeniowym w województwie zachodniopomorskim, podmiot udzielający coraz większej liczby poręczeń kredytów, leasingów i wadiów, pomagających w rozwoju firmom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Obecnie biura Funduszu Pomerania znajdują się przy pl. Hołdu Pruskiego. Już wkrótce jednak pracownicy przeniosą się do nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego Posejdon, który powstaje przy Bramie Portowej.

- W ramach pozyskanych pieniędzy od Samorządu Województwa i realizowanego projektu chcemy wesprzeć w kolejnych latach setki przedsiębiorców. Aby to osiągnąć musimy mieć odpowiednie warunki i przestrzeń. Posejdon będzie biznesowym centrum naszego regionu. Dlatego otworzenie tu biura to dla nas nowe możliwości. Będziemy mogli sprawniej, bardziej komfortowo obsługiwać naszych klientów, organizować więcej spotkań z przedsiębiorcami, prowadzić szeroko zakrojone działania doradcze oraz usprawniać procesy biznesowe. Przedsiębiorcy będą mogli łatwiej do nas trafić. Nie będą też mieli problemów z parkowaniem – tłumaczy Adam Badach, prezes zarządu Funduszu Pomerania Sp. z o.o.

W procesie wyboru powierzchni biurowej najemcy doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

- Dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami klienta - mówi Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Od dawna wiadomo, że najemcą powierzchni biurowej Posejdona będzie infinIT Codelab. Mówi się również o takich firmach jak: BIC Electric, KYB czy Mobica.