To był niesamowity weekend! Przez dwa wieczory tysiące kolorowych fajerwerków rozświetlały niebo nad Szczecinem. Rywalizacja najlepszych z najlepszych właśnie dobiegła końca. Zwycięzcą 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic została firma Sugyp ze Szwajcarii.

Tegoroczny Pyromagic, podczas którego mogliśmy podziwiać aż pięć wspaniałych pokazów już za nami. Zachwycającego widowiska nie popsuła nawet niesprzyjająca pogoda. W ciągu dwóch wieczorów sztuczne ognie rozświetliły Wały Chrobrego, Łasztownię oraz Wyspę Grodzką. Pokazy fajerwerków widać było nawet z ostatnich pięter bloków położonych w odległych zakątkach Szczecina.  


W 10. edycji Pyromagic zaprezentowali się zwycięzcy konkursów z ostatnich lat: Austriacy, Belgowie, Luksemburczycy oraz Szwajcarzy. Ci ostatni wygrali Finał Mistrzów i otrzymali Platynową Magnolię. Nie tylko jury zdecydowało, że firma Sugyp przygotowała najlepszy pokaz. Tego samego zdania byli widzowie, którzy w głosowaniu SMS-owym przyznali pirotechnikom ze Szwajcarii nagrodę publiczności.

Tradycyjnie na zakończenie festiwalu, pokaz sztucznych ogni zaprezentowali także gospodarze wydarzenia – firma Surex z Bielska-Białej.    

- Dziękuję za tak liczną obecność na nabrzeżach i za to, że tak kochacie w Szczecinie fajerwerki – mówił Ryszard Suzdalewicz z firmy Surex i przewodniczący jury.

WIDEO Z PIERWSZEGO DNIA PYROMAGIC 2017 MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ