Od poniedziałku, 24 maja, przejazd przez węzeł Granitowa w Podjuchach powinien być wygodniejszy. Prace na rozległym placu budowy wciąż będą prowadzone, ale otwarte zostanie nowe skrzyżowanie.

 

„Moi drodzy, jeśli pogoda pozwoli, to za tydzień w poniedziałek wczesnym rankiem wykonawca Węzła Granitowa otworzy nowe skrzyżowanie. Nie oznacza to końca wszystkich prac, ale myślę, że sytuacja znacznie się poprawi” – poinformował na Facebooku prezydent Piotr Krzystek.

– Zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać w poniedziałek 24 maja, od wczesnych godzin porannych. Udostępniony zostanie przejazd nowo wybudowanymi fragmentami ulic Krygiera i Granitowej i dodatkowo udostępniona zostanie możliwość poruszania się we wszystkich relacjach na nowym skrzyżowaniu z ruchem okrężnym. Z uwagi na toczące się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Granitowej i Marmurowej, zamknięty zostanie wjazd w ul. Marmurową – przekazał we wtorek rano Piotr Zieliński z Urzędu Miasta w Szczecinie.

Według pierwotnych założeń, nowy węzeł w Podjuchach powinien być gotowy już w sierpniu 2020 roku. Termin zakończenia prac został jednak najpierw przesunięty na wiosnę 2021 r., a później na sierpień 2021 r.

U zbiegu ulic Krygiera i Granitowej powstało duże skrzyżowanie jednopoziomowe z wyspą centralną i sygnalizacją świetlną. W miejscu starego mostu drogowego nad Regalicą zaplanowano nową przeprawę. Przebudowywane są też fragmenty ulic Krygiera i Granitowej oraz ich najbliższe otoczenie. Zaprojektowano nowe chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie i ekrany akustyczne.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A. Ich koszt to 112 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 72 mln zł.

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN