"Golce, jak zwykle, dali z siebie 500 procent" – tak napisał internauta komentujący jeden z majowych występów Golec uOrkiestry. Czy podobne wrażenia będą nam dane w Szczecinie? Przekonamy się o tym 27 grudnia, kiedy ta grupa wykona „Koncert Kolęd i Pastorałek” w Netto Arenie.

Nowoczesne brzmienie i muzyka źródeł

Golec uOrskiestra w tym roku świętuje 20 lat występów na scenie. Kiedy bracia Paweł i Łukasz Golcowie stworzyli tę grupę, była jedną z pierwszych w Polsce, która łączyła nowoczesne brzmienie z muzyką źródeł (głównie motywami góralskimi Beskidu Żywieckiego). Teraz są już bardzo znani, a obok nich zespół tworzą jeszcze m.in. Edyta Golec (altowiolinistka i wokalistka), prywatnie żona Łukasza Golca oraz bardzo ceniony basista Robert Szewczuga.

Dwie płyty z kolędami

Golec uOrkiestra ma na koncie pięć albumów studyjnych, z takimi przebojami jak choćby „Lornetka”, „Crazy Is My Life”, „Słodycze”, „Młody maj” czy „Ściernisco”. Nagrali także dwie płyty na żywo z repertuarem, który właśnie zabrzmi w Szczecinie: "Koncert Live - Kolędy i Pastorałki" z 2009 roku oraz "Koncert kolęd i pastorałek w bazylice jasnogórskiej", wydany pięć lat później.

Połączenie, które da piorunujący efekt

Do Szczecina wracają po bardzo długiej przerwie. 27 grudnia wykonają praktycznie wszystkie najbardziej znane pieśni bożonarodzeniowe, m.in. „Cichą noc”, która w wersji Golec uOrkiestry jest bardzo spokojna i refleksyjna. W repertuarze znajdą się też bardziej dynamiczne i pełne energii utwory, jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus Rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”. Amadeusz Walczuk, dyrektor Your Events Art, który jest organizatorem wydarzenia, nie ma wątpliwości, że będzie to niezwykły wieczór, bo "połączenie instrumentów dętych jak trąbka czy puzon z altówką i gitarą basową daje piorunujący efekt".

Ciekawy, szczeciński akcent

Dodatkowo koncert zostanie wzbogacony o ciekawy, lokalny akcent. Będzie nim występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Jego członkowie wspólnie z Golec uOrskiestrą zaprezentują kilka kolęd. To na pewno będzie piękny, także wizualnie, "moment" i z powodu tej artystycznej kooperacji całe wydarzenie nabiera jeszcze większej wartości.

Warto przyjść z rodziną

– Na nasze wydarzenie zapraszamy całe rodziny. Od najmłodszych do seniorów. Zresztą dzieciaki od 4 do 12 lat mają bilety ulgowe, a najmłodsi słuchacze do 3 lat wchodzą na koncert na podstawie biletu rodzica czy opiekuna. Również zachęcam do zakupu biletów grupowych dla firm, instytucji czy dużych rodzin, znajomych. Na bilety można otrzymać rabat już od zakupu powyżej 10 biletów – zaprasza organizator koncertu.

Bilety w cenie 59 - 129 zł (za miejsca premium) można nabyć m.in. w serwisie bilety.fm, Centrum Informacji Turystycznej (płatność tylko gotówką) i w sieci salonów Empik. Została już tylko 1/3 wejściówek, więc warto się pospieszyć.

Przed koncertem będzie można też nabyć gadżety zespołu w specjalnym sklepiku na terenie Netto Areny.