Już w środę wieczorem (12 sierpnia) kierowcy wjeżdżający do Szczecina od strony węzła Kijewo muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami.

Jak informuje Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z pracami prowadzonymi na węźle Szczecin Kijewo, na jezdni DK10 w stronę Szczecina przed skrzyżowaniem ul. Kurzej, Niedźwiedziej i Zwierzynieckiej od środy, 12 sierpnia, zostaną wyłączone z ruchu dwa prawe pasy jezdni. Tym samym z trzech pasów do dyspozycji kierowców pozostanie tylko jeden.

Prace poza szczytem

Jak zapewnia GDDKiA, utrudnienia będą wprowadzane od godziny 18:00 do godziny 7:00 rano.

– W związku z tym dodatkowych utrudnień w godzinach największego ruchu być nie powinno. W czasie obowiązywania utrudnień zalecamy korzystanie z węzłów drogowych Szczecin Dąbie i Szczecin Podjuchy w celu dojazdu do centrum Szczecina – apeluje Grzeszczuk.

Roboty powodujące powyższe utrudnienia mają potrwać do 24 sierpnia.

W uzupełnieniu rzecznik GDDKiA informuje: – W celu minimalizacji utrudnień na dalszych etapach robót wykonawca rozpocznie dzisiaj prace od wykonania poszerzenia po lewej stronie jezdni. W związku z tym przez najbliższe 2-3 dni w godzinach 18:00-7:00 rano wyłączona z ruchu będzie część lewego pasa ruchu (lewoskręt w ulicę Niedźwiedzią) jezdni DK10 w stronę Szczecina. Następnie wykonawca przystąpi do prac po prawej stronie jezdni.

Zmiany na obecnej jezdni DK10

Realizacja nowego układu drogowego wiąże się z koniecznością wprowadzania szeregu zmian na istniejących jezdniach. W wypadku fragmentu DK10 przed skrzyżowaniem z ulicami Kurzą, Niedźwiedzią i Zwierzyniecką konieczne będzie wykonanie korekty jezdni w celu uzyskania odpowiedniego miejsca dla umieszczenia ekranów akustycznych po północnej stronie DK10, które będą zabezpieczały okoliczne zabudowania przed nadmiernym hałasem.

AUTOR ZDJĘCIA: GDDKiA

AUTOR ZDJĘCIA: GDDKiA