Tragedia nieopodal Węzła Kijewo w kierunku nad morze. W karambolu wzięło udział kilka samochodów osobowych oraz auto ciężarowe. Internauci informują nas o ogromnym dymie, poważnych utrudnieniach na drodze S3 oraz śmigłowcu LPR, który nadleciał nad okolice wypadku. Straż Pożarna potwierdza, że wśród rannych są ofiary śmiertelne.

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 13:20, 500 metrów od zjazdu na Wielgowo. Jak informuje straż pożarna w wypadku wzięło udział kilka samochodów osobowych oraz jeden samochód ciężarowy. Auta stanęły w płomieniach. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wiadomo już o sześciu ofiarach śmiertelnych oraz o kilkunastu osobach rannych:

- Cztery osoby zostały przewiezione do szpitali w Szczecinie, kierowca tira był w stanie dobrym, reszta osób rannych z urazami kończyn oraz klatki piersiowej trafiła do szpitali przy ul. Unii Lubelskiej oraz do szpitala w Zdrojach. Sytuacja jest bardzo dynamiczna – informuje Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – W wypadku uczestniczyło także 12 osób, którym nic się nie stało. Wśród uczestników wypadku, na szczęście bez obrażeń, była także siódemka dzieci – dodaje Paulina Targaszewska.

Nie wiadomo jeszcze z czyjej winy doszło do wypadku – na miejscu pracuje policja oraz inne służby. Utrudnienia w ruchu potrwają do wieczora.

 

Aktualizacja:Tuż przed 16:00 w tym samym miejscu na drodze S3, ale w przeciwnym kierunku doszło do kolejnego wypadku. Zderzyły się dwa auta osobowe. Poszkodowane zostały trzy osoby. Droga jest zablokowana.