W bezpłatnej aplikacji ExploreOder dostępne są już nie tylko wodne trasy na wyprawy kajakarskie i żeglarskie, ale również propozycje wycieczek rowerowych. Aplikacja jest dostępna w Google Play (Android) oraz AppStore (iOS). Osoby, które pobrały ją wcześniej powinny ściągnąć najnowsze uaktualnienie.

 

Aplikacja ExploreOder zawiera teraz propozycje wycieczek rowerowych z ich szczegółowym opisem. Dostępnych jest 11 tras, zarówno po wschodniej, jak i zachodniej stronie Odry. To gotowe plany wypraw, z niezbędnymi informacjami oraz zdjęciami.

Łatwiej zaplanować wycieczkę

Dzięki temu łatwiej np. skorzystać ze szlaku Blue Velo i wzdłuż jeziora Dąbie pojechać do Lubczyny. Wybrać się Szlakiem Bielika, gwarantującym piękne widoki na Dolinę Odry (Przecław – Pargowo), albo sprawdzić, jak wygląda infrastruktura rowerowa po niemieckiej stronie granicy i ruszyć Trasą Żurawi (od granicy w Pargowie do Verraden w okolicy Schwedt i Krajnika). Wśród polecanych tras eskapad znalazły się też m.in. Trasa Pojezierzy Zachodnich i szlak Odra-Nysa.

Przy każdej trasie zaznaczono najciekawsze miejsca i atrakcje turystyczne. Aplikacja pomoże odnaleźć Dolinę Miłości, Krzywy Las czy Kurowskie Błota. Wszystkie punkty zostały krótko opisane. Jest też opcja, by przygotowaną treść przeczytał lektor. Jednym kliknięciem można wyznaczyć trasę prowadzącą do każdego z wybranych miejsc.

Zadbano też o praktyczne informacje. Zaznaczono m.in. lokalizacje parkingów i dworców, a także skrzyżowania z innymi szlakami. Są też podpowiedzi dotyczące transportu.

Przejrzysta mapa z trasami wodnymi

Aplikacja ExploreOder cały czas umożliwia oczywiście również zaplanowanie wycieczki kajakiem czy motorówką. Znajdziemy tam propozycje gotowych tras wodnych, przejrzystą mapę oraz zdjęcia obrazujące najciekawsze przystanki.

Dzięki aplikacji bez problemu można znaleźć wypożyczalnie sprzętu pływającego. Jest też sekcja z zasadami bezpiecznego wypoczynku na wodzie. Użytkownicy otrzymują na telefon alerty o niebezpieczeństwach, mają też możliwość bezpośredniego połączenia z ratownikami WOPR.

Aplikacja ExploreOder miała premierę w poprzednim sezonie letnim

Można ją pobrać w Google Play (Android) oraz AppStore (iOS). Jest dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej niemieckiej i angielskiej. Wszystkie opisy i komendy, poza powiadomieniami wyświetlanymi na ekranie, są także czytane przez lektora.

Aplikacja tworzona jest w ramach projektu "Łączy nas rzeka 2.0 – der Fluss verbindet uns 2.0” dotyczącego współpracy polsko-niemieckiej przy tworzeniu transgranicznych produktów turystycznych związanych z turystyką wodną. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia - Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).