Remont przejść ma budynek z 1914 r., zlokalizowany między pochylnią Odra Nowa a bramą kolejową w okolicy ul. 1 Maja. Na razie Stocznia Szczecińska ogłosiła przetarg na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej.

Chodzi o ponadstuletni budynek biurowy z charakterystycznym czterospadowym dachem mansardowym. Liczy sobie pięć kondygnacji: dwie pełne, plus piwnica, poddasze i strych. Ściany zewnętrzne wykonane są z cegły ceramicznej, a stropy międzypiętrowe z żelbetu. Prace remontowe prowadzono w nim już w zeszłym roku. Szczecińska Energetyka Cieplna wybudowała wówczas w piwnicy węzeł cieplny.

Po remoncie, na parterze, 1 piętrze i 2 piętrze, gotowe mają być pomieszczenia biurowe. W piwnicy zaplanowano pomieszczenia pomocnicze, techniczne i gospodarcze, a na strychu przestrzeń techniczną.

Zanim jednak prace będą mogły ruszyć, konieczne jest wykonanie dokumentacji projektowej. Tego dotyczy ogłoszony właśnie przetarg. Wybrany wykonawca sporządzi m.in.: wielobranżowy projekt budowlany, kosztorys inwestorski i uzyska pozwolenie na budowę.

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 17 lipca. Osobiście lub korespondencyjnie na adres: Stocznia Szczecińska Sp. z o.o., ul. Antosiewicza 1, 71-642 Szczecin.