W poniedziałek rano rozpoczęły się prace na ul. Kablowej. Z kolei w pierwszych dniach listopada remontowane będą ul. w centrum miasta, m.in. Piotra Skargi i Niedziałkowskiego.

Na ul. Kablowej frezowana jest nawierzchnia jezdni na odcinku od ul. Lubczyńskiej do ul. Produkcyjnej. W związku z tym na wspomnianym fragmencie obowiązuje ruch wahadłowy. Jak informuje Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM, utrudnień można się spodziewać w momencie wykonywania prac, które potrwają w poniedziałek (30 października) do godz. 19:00 oraz we wtorek (31 października) w godz. 8:00-16:00.

Roboty na ul. Kablowej odbywają się w ramach inwestycji „Wymiana powierzchni bitumicznej na ulicach Szczecina w podziale na części”. Ich wykonawca, firma Strabag, w najbliższych dniach planuje rozpocząć prace na kolejnych ulicach. W czwartek i piątek, 2 i 3 listopada, w godz. 8:00 – 19:00 robotników spotkamy na ul. Pokoju. W tych samych dniach w godzinach nocnych prace będą prowadzone na ul. Niedziałkowskiego (na odcinku al. Jana Pawła II - Unisławy) i Piotra Skargi (na odcinku al. Wojska Polskiego-Wawrzyniaka).

- Wykonawca dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia były jak najmniejsze – zapewnia Wasilewski. - W miejscach, w których jest to możliwe, prace będą prowadzone poza szczytem komunikacyjnym. Przypominamy jednak, że ciężki sprzęt, a także odsłonięte po frezowaniu elementy w jezdni mogą powodować utrudnienia. Prosimy o szczególną uwagę.

Dobrą wiadomością dla kierowców jest to, że kończy się remont na ul. Sczanieckiej. Jak poinformował w poniedziałek na swoim fanpage'u prezydent Piotr Krzystek, „jutro tj. we wtorek, po godz. 20:00 rozpocznie się ściąganie znaków i przywracanie do normalnego ruchu ul. Sczanieckiej”.