To jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Szczecinie. Już w najbliższy weekend spośród dziesięciu wschodzących gwiazd zostanie wybrana ta najjaśniejsza. Jedną z nagród będzie występ na wspólnej scenie z tak uznanymi twórcami jak T.Love czy Luxtorpeda. Przed nami 11. edycja Festiwalu Młodych Talentów.Jak podkreślają organizatorzy, szczeciński Festiwal jest jedyny w swoim rodzaju. Zgłaszający się do niego młodzi wykonawcy nie mogli przesyłać coverów, ale wyłącznie autorskie utwory. Spośród ponad 400 zgłoszeń z całej Polski jury pod przewodnictwem Katarzyny Nosowskiej wybrało 10 najbardziej utalentowanych twórców. To zespoły: Archie, Apple Fields, Blunt Razor, Bukowicz, Edyta Górecka, Noże, Sibiga, Siostry Łotry, Smoking Barrlez, Pola Chabot & Adam Baran.

W najbliższy piątek, 13 października, wszyscy zaprezentują się w Studio S-1 Radia Szczecin. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 16:00. Wstęp na nie jest bezpłatny. O godz. 20:00 odbędzie się koncert Buslava, na który bilety kosztują 20 zł. Po jego występie jury ogłosi trzech laureatów, którzy 14 października w Arenie Szczecin zagrają tuż przed koncertem zespołu T. Love.Muzyczny maraton na wielki finał

Podczas sobotniego finału dowiemy się także, kto ostatecznie wygrał tegoroczny Festiwal Młodych Talentów. Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix FMT jest zorganizowanie sesji nagraniowej przez Arena Szczecin Operator, wydanie singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną (organizatora wydarzenia).

Tego wieczoru na scenie w Arenie Szczecin wystąpią też gwiazdy. Poza legendą polskiego rocka, czyli zespołem T.Love usłyszymy Luxtorpedę, Darię Zawiałow oraz zwycięzców ubiegłorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów – zespół Romantic Fellas. Koncertowy maraton rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety kosztują 80 zł. Można je nabyć m.in. za pośrednictwem serwisu bilety.fm.

Dodatkową atrakcją festiwalu w Arenie Szczecin będzie specjalna strefa designu, w której swoje dokonania pokażą szczecińscy projektanci.

Program sobotniego finału w Arenie Szczecin:

17:30 Otwarcie Areny dla widzów
18:00 ROMANTIC FELLAS
18:50 DARIA ZAWIAŁOW
19:40 LUXTORPEDA
20:50 Występ 3 laureatów i ogłoszenie zwycięzcy 11. edycji FMT
21:30 T.LOVE
23:00 Koniec koncertów